Klasa III edukacji wczesnoszkolnej 17 września rozpoczęła program powszechnej nauki pływania pod nazwą "Umiem pływać". Program ten jest adresowany do uczniów klas I-III w całej Polsce, a jego istotą jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Zajęcia te odbywają się na krytej pływalni "Złota Rybka" przy Szkole Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim pod okiem osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Nasi uczniowie co tydzień będą uczęszczać na zajęcia, a końcowym jego elementem będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.
"Umiem pływać"
- 1
Studio Tańca "Cantinero"
- 7
6 września 2024 roku w naszej szkole odbył się pokaz taneczny w wykonaniu instuktorów Studia Tańca "Cantinero". Po krótkiej autoprezentacji trenerów uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach pod ich kierunkiem.
Szkoły pełne Talentów
Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele.
Już po raz trzeci mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wspólnego działania na rzecz naszej szkoły w projekcie "Szkoły Pełne Talentów", w którym Lidl chce przekazywać placówkom nowy sprzęt edukacyjny i sportowy. Warunkiem jego otrzymania jest to, by podczas robienia zakupów wśród naszych sprawunków w koszyku znalazło się przynajmniej jedno warzywo lub owoc. Za każde wydane 50 zl przysługuje jeden Talenciak.Zachęcamy Was wszystkich do zbierania Talenciaków i wrzucania ich do naszych skrzynek, które już czekają w określonych miejscach na zapełnienie.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
- 2
2 września 2024 r. uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024 - 2025.
Pani dyrektor Elżbieta Miksa-Wojtalczyk przywitała wszystkich zebranych, a w szczególności nowo przybyłych uczniów i ich rodziców. Następnie głos zabrał proboszcz Patrafii Świętej Małgorzaty w Chorzęcinie, ksiądz Józef Jeleń, który nagrodził zwycięzców wakacyjnego konkursu.
1 września 1939 r. niemieckim atakiem na Polskę rozpoczęła się II wojna światowa. W tym roku obchodziliśmy 85. rocznicę tego wydarzenia. Dlatego wszyscy zebrani uczcili pamięć poległych w walce z okupantem minutą ciszy.
Po tej podniosłej chwili pani Dyrektor dokonała krótkiej prezentacji organizacji nowego roku szkolnego. Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i nowych nauczycieli. Na koniec zabrzmiał dzwonek rozpoczynający rok szkolny, a wszyscy uczniowie udali się z do sal, by poznać plan lekcji na najbliższe dni.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Serdecznie zapraszamy
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września 2024r. o godz. 9.00 - sala gimnastyczna.
Rozpoczęcie roku szkolnego
w Publicznym Przedszkolu w Chorzęcinie
tego samego dnia - godz. 10.30.
Msza Święta
2 września 2024 r. o godz. 7:45
w kościele w Chorzęcinie.
Po mszy uczniowie przejadą do szkoły podstawionym autobusem.
Informacja
Dnia 16.08.2024 r.
sekretariat szkoły będzie nieczynny.
WYPRAWKA UCZNIA KLASY I
WYPRAWKA UCZNIA KLASY I
- zeszyt w kratkę 16 kartkowy
- zeszyt w 3 linie z kolorową liniaturą 16 kartkowy
- teczka z gumką
- piórnik z wyposażeniem: nożyczki, linijka, 2 ołówki, temperówka, gumka do ścierania, kredki ołówkowe 12 kolorów, klej w sztyfcie, kredki świecowe
- farby plakatowe + pędzle + kubek (zamykany)
- plastelina
- taśma klejąca
- blok techniczny A4, A3 biały
- blok techniczny A4 kolorowy
- blok rysunkowy A4 kolorowy
- blok rysunkowy A4, A3 biały
- zeszyt papierów kolorowych samoprzylepnych
- bibuła
- strój gimnastyczny (biały T-shirt, ciemne spodenki) w worku
- buty na zmianę
- ryza papieru do ksero
- „smycz” na kluczyki do szatni
Rzeczy podpisane prosimy dostarczyć do klasy we wrześniu.
Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymają w pierwszych dniach września w szkole nieodpłatnie.
ROK SZKOLNY
2024 - 2025
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
- 102
21 czerwca 2024 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenia roku szkolnego 2023/2024, podczas którego podsumowaliśmy ostatnie miesiące, zamknęliśmy jeden etap i rozpoczęliśmy nowy. Tego dnia wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, a ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce także nagrody książkowe. W trakcie uroczystości pożegnano uczniów klasy VIII, zaproszeni goście wygłosili przemówienia, a wychowawcy klas wraz z Panią Dyrektor wręczyli podziękowania rodzicom za pracę na rzecz szkoły.
5
WŁOSKA PRZYGODA 2024
- 75
W czerwcu br. uczniowie naszej placówki spędzili tydzień na zielonej szkole, poznając urocze zakątki Włoch.
Po przyjeździe do Lido di Jesolo, największego wakacyjnego kurort regionu Weneckiego i jednego z najbardziej znanych kurortów we Włoszech, zakwaterowali się w hotelu Griffone. Pobyt zaczęli od spaceru po plaży nad Adriatykiem. Śmiechom i zabawom nie było końca. Z żalem wracali do hotelu na obiadokolację.
Kolejny dzień przyniósł nie lada atrakcję, tj. zwiedzanie perły Europy założonej 1600 lat temu, czyli Wenecji, miasta położonego na wyspie oddalonej o około 4 kilometry od stałego lądu pośrodku przepięknej Laguny Weneckiej. Uczniowie dotarli tam tramwajem wodnym. Podziwiali m. in. Plac św. Marka z przepiękną Bazyliką św. Marka, Pałac Dożów - siedzibę głowy miasta Wenecji, wolnostojącą dzwonnicę De Campanile di Sam Marco, na szczycie której umiejscowiona jest postać Archanioła Gabriela, Most Westchnień oraz kamienny Most Rialto, który łączy Canal Grande, główną drogę wodną Wenecji. Na koniec chętni podziwiali pomysłowo zaprojektowane kościoły i szlacheckie pałace z innej perspektywy, tj. podczas rejsu gondolą.
Po południu uczniowie udali się do Burano, miasteczka położonego w północnej części Laguny Weneckiej, około 7 km na północny-wschód od Wenecji. Słynie ono z kolorowych domów i koronki oraz wyrobów szklanych. Ciekawostką jest fakt, że właściciel domu nie może przemalować elewacji na inny kolor, bo obecny mu się znudził. Chęć odmalowania elewacji należy zgłosić do urzędu i uzyskać zatwierdzenie odcienia farby. Mało tego, kolor musi znacząco różnić się od koloru domu sąsiada. Burano znajduje się około godziny drogi od Wenecji i leży na czterech wyspach, które spięte są ośmioma kładkami dla pieszych, popularnie zwanymi mostami.
Kolejnym punktem programu był wyjazd do przepięknej Padwy. Uczniowie podziwiali tam owalny plac Prato della Valle, gdzie stoją pomniki wielkich Polaków- Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego, wybudowaną w XIV wieku Bazylikę św. Antoniego z przepiękną kaplicą z grobem św. Antoniego, ceniony od wieków uniwersytet, gdzie wykładał sam Galileusz i studiowali znani Polacy m.in. Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski i Jan Zamoyski. Na koniec, zafascynowani architekturą z okresu średniowiecza i renesansu, udali się do serca miasta, czyli Piazza delle Erbe i Piazza dei Frutti, przepięknych i tętniących życiem placów miasta, które rozdziela gmach Palazzo della Ragione.
Na koniec dnia uczniowie podziwiali przepiękną, położoną nad rzeką Brentą, Villę Pisani i spacerowali po otaczających ją rozległych ogrodach. Willę wybudował wenecki doż Pisani. To jedna z najsłynniejszych willi weneckich we Włoszech.
Następnego dnia zwiedzili założone w I w p.n.e. rybackie miasteczko Caorle. Podziwiali tam umiejscowiony na niewielkim wzniesieniu nad samym morzem Kościół Matki Boskiej z Dzieciątkiem, przepiękną starówkę oraz spacerowali nadmorską promenadą. Popołudnie spędzili na plaży, opalając się i kąpiąc w morzu.
Ostatniego dnia, w drodze powrotnej, uczniowie mieli okazję zobaczyć niesamowity cud natury, tj. Jaskinię Postojna. To niezwykła i największa w Europie jaskinia naciekowa. Znajduje się ona w Słowenii, ma 24 km podziemnych sal i korytarzy, a trasa turystyczna liczy 5 km. W trakcie zwiedzania uczniowie podziwiali zarówno z wagoników kolejki jak i pieszo wyjątkowe formy skalne, wielometrowe żółto-beżowo-pomarańczowe nacieki, stalaktyty, stalagmity, stalagnaty i kurtyny skalne. Obserwowali też żyjącego w wodach jaskini bezokiego płaza - odmieńca jaskiniowego.
Poruszając się wśród mieszkańców Włoch i chcąc się z nimi porozumieć, młodzież wykorzystywała znajomość języka angielskiego.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Tomczyk-Milczarek, Elżbieta Miksa-Wojtalczyk i Agnieszka Łaska.
Konkurs recytatorski "On the meadow I can see..."
- 1
Dnia 12 czerwca 2024 r. w Samorządowym Przedszkolu w Ujeździe odbył się konkurs recytatorski z języka angielskiego dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Jego tematem była łąka oraz zwierzęta przebywające na niej. Naszą szkołę reprezentowała Lena Sędek, uczennica klasy II. Występy dzieci przeplatano grami i zabawami, a oczekiwanie na wyniki konkursu umilił słodki poczęstunek.
Bezpieczne wakacje
- 13
Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i bezpieczeństwo innych. Mając na uwadze dobro każdego dziecka, Samorząd Uczniowski ofiarował każdemu uczniowi ulotki związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.
Niech wakacje przyniosą każdemu dużo wrażeń i przyjemnych wspomnień. Wracajcie we wrześniu bezpiecznie do szkoły!
Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś- Konkurs Plastyczny
11 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Osiedlu Niewiadów nasi uczniowie uczestniczyli w podsumowaniu konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś ”. Ogłoszenie wyników poprzedzone zostało pogadanką dla uczniów klas IV-VI, podczas której przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Piotrkowie Trybunalskim p. Janusz Krupa omówił rodzaje prac na wsi, jakich nie powinny wykonywać dzieci i młodzież do 16-tego roku życia. Uczestnikami spotkania byli uczniowie ze szkół w Niewiadowie, Komorowie, Smardzewicach, Wiadernie i Zawadzie. Naszą szkołę reprezentowali: Konrad Majerz, Oskar Jabrzyk i Wiktoria Plich z kl. V oraz Julian Wojtalczyk i Wiktor Grzybek z kl. VI.
Wszystkim uczniom gratulujemy zdobycia wyróżnień!
Filharmonia na kółkach
- 8
W naszej szkole odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna pod hasłem "Czuj, czuj, czuwaj!" . Prowadzący Pan Maciej wraz ze swoim gościem opowiadali o zwyczajach harcerzy, ich umundurowaniu i zasadach panujących podczas obozów harcerskich. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej wysuchali wielu piosenek harcerskich, które wprawiły ich w wakacyjny nastrój. Jak zawsze koncert dostarczył dzieciom dużo pozytywnych emocji.
Czytanie na Polanie
“Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała” Richard Steele
Klasa I edukacji wczesnoszkolnej wzięła udział w tegorocznej Międzynarodowej Akcji "Czytanie na Polanie". Akcja została przeprowadzona na szkolnym placu zabaw, gdzie wszystkim dopisały humor i pogoda.
WYCIECZKA DO SEJMU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WARSZAWIE.
FINALIŚCI KONKURSU POWIATOWEGO O UNII EUROPEJSKIEJ W SEJMIE.
11Dnia 4 czerwca 2024 roku finaliści Powiatowego Konkursu o Unii Europejskiej: Julian Wojtalczyk z kl. 6, Maja Ostrowska z kl. 7 i Jakub Kwapisz z kl. 8 gościli w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie na zaproszenie pana Adriana Witczaka, Posła na Sejm RP, który był fundatorem wycieczki. Uczniowie naszej szkoły, wraz z innym finalistami konkursu, mogli zwiedzić budynek Sejmu, poznać historię polskiego parlamentaryzmu i spotkać się z Posłem na Sejm RP panem Adrianem Witczakiem. Zwiedzanie Sejmu zakończyli w stołówce sejmowej, gdzie zjedli obiad. Na koniec każdy z uczestników otrzymał piękne wydanie Konstytucji z osobistymi dedykacjami.
Bardzo dziękujemy za zaprosznie do Sejmu.
"Sąd nad książką"
- 13
W dniu 4 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawadzie odbył się "Sąd nad książką", podczas którego rozstrzygano problem czy książki są potrzebne w dobie rozwoju nowoczesnych technologii. W rozprawie wzięli udział uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej wraz z opiekunami oraz oskarżona książka, policjantka, świadkowie oskarżenia, obrońca, prokurator, świadek obrony - bibliotekarka oraz protokolantka. Rozprawę prowadziła sędzia Milena Zalewska.
Samorząd Uczniowski pamięta!
- 33
29 maja Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę dla każdego dziecka. Oprócz tego w klasach 1-3 odbyły się klasowe Dni Dziecka pełne przygód i miłych niespodzianek.
Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski życzy wszystkim dzieciom wielu powodów do uśmiechu i radości, sukcesów w nauce, rozwijania swoich talentów i pasji, beztroskiej zabawy, spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół oraz kochającej rodziny.
VI GMINNE TEATRALIA PROFILAKTYCZNE
- 21
Spektakle profilaktyczne to nie tylko przesłanie dla dzieci, to również okazja do wspaniałej zabawy! W tegorocznym VI Gminnym Przeglądzie Młodzieżowych Teatrzyków Profilaktycznych „Na Małej Scenie” w kategorii szkół podstawowych wzięły udział wszystkie placówki z terenu Gminy Tomaszów Mazowiecki. Teatralia odbyły się 29 maja br. w Świetlicy Wiejskiej w Komorowie, a ich organizatorem był Zespół Szkół w Komorowie.
Nasi uczniowie z klas IV i VII, należący do szkolnego koła teatralnego, zaprezentowali się w sztuce pt. „Na ratunek!”. Widowisko poruszało problem przemocy i agresji w szkole oraz nieradzenia sobie ze negatywnymi emocjami przez uczniów.
Przedstawienia przypadło do gustu wszystkim, zarówno dorosłym jak i młodzieży, a Michał Jakóbczyk z klasy IV zdobył nagrodę za najlepszą kreację aktorską. Odgrywał on rolę rycerza Obijanka, który wraz z innym wojownikiem został przeniesiony do szkoły XXI wieku, gdzie obaj pomagali rozwiązywać problemy współczesnym uczniom, a przy okazji sami nauczyli się sztuki szacunku, zrozumienia, wybaczania i tolerancji.
Gratulujemy Michałowi talentu i życzymy kolejnych sukcesów na scenie!
IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny
W piątek 28 maja w Szkole Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas siódmych o tytuł Mistrza Ortografii. Organizatorzy, wychodząc naprzeciw zapowiadanym zmianom w polskiej pisowni, postanowili w roku 2024 propagować nie tylko umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym i językowym, ale też wdrożyć dzieci do aktywności twórczej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było zredagowanie tekstu dyktanda o dowolnej tematyce. Formą wypowiedzi mógł być opis lub opowiadanie. Nieodłącznym elementem pracy było uwzględnienie słownictwa uznanego za trudność ortograficzną obejmującego różnorodne normy pisowni. W utworzonym tekście wymaganych było nie mniej niż 70 takich wyrazów
Wyłonienie Mistrza Ortografii spośród dzieci było dla nich dobrą okazją do konfrontacji własnych osiągnięć z rówieśnikami z innych szkół i bez wątpienia wpłynęło na uporządkowanie i utrwalenie wiedzy ortograficznej.
Uczennica naszej szkoły, Julia Wojciechowska, znalazła się w ścisłym gronie 5 finalistów konkursu.
Serdecznie gratulujemy Julii sukcesu i życzymy kolejnych!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie