• ZDROWE KANAPKI

          • W naszej szkole kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe.

            W środę 13 marca uczniowie klasy II edukacji wczesnoszkolnej przygotowywali w klasie zdrowe kanapki. Wspólnie zadbali o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek i odpowiednie przygotowanie stołu. Uczniowie samodzielnie smarowali pieczywo masłem i układali na nim zdrowe produkty. Następnie odbyła się degustacja kanapek a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie.

          • DZIEŃ KOBIET

          • W dniu 7 marca 2024 r. uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawczyniami i panią dyrektor Elżbietą Miksą - Wojtalczyk udali się do kina Helios w Tomaszowie Maz. Tym razem obejrzano film pt. „Dancing Queen”, produkcji norweskiej.

            Film Aurory Gossé to poruszająca historia dwunastoletniej Miny, która za wszelką cenę chce nauczyć się tańczyć. Choć droga do sukcesu nie jest prosta i łatwa, dziewczynka nie poddaje się. Ta inspirująca opowieść o przezwyciężaniu słabości, determinacji i samoakceptacji porywa widzów również za sprawą rytmów ponadczasowych piosenek Abby.

            Przed filmem młodzież wysłuchała prelekcji na temat akceptacji samego siebie.

            W ten sposób uczczono tegoroczny DZIEŃ KOBIET.

          • Dzień Kobiet

          • Dzień Kobiet! 

            Dzień Kobiet!

            Niech każdy się dowie,

            Że dzisiaj święto dziewczynek!

            W dniu tak uroczystym Samorząd Uczniowski a raczej męska Jego część czyli Jakub, obdarowywał miłym słowem oraz zwierciadłem każdą Kobietę w naszej placówce. Oprócz tego na korytarzu szkolnym każda  Kobieta mogła wziąć kupon przypominający o tym, że jest idealna! Ten, jak i inne miłe akcenty sprawiły, że 8 marca był dla wszystkich kobiet wyjątkowy.

          • Wizyta w kinie

          • Bezpański pies i kotka influencerka muszą działać łapa w łapę, aby odnaleźć drogę do domu i nie dać się złapać przebiegłemu złodziejowi. Tę zabawną komedię, uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej mogli obejrzeć 7 marca br. w kinie Helios. Przygoda zwierząt bardzo uczniów zaciekawiła i dostarczyła wiele radości. 

          • Filharmonia na kółkach

          • Niezawodna Filharmonia na kółkach znów zahipnotyzowała uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Muzyczne podwórkowe piosenki rozruszyły młodych widzów i dostarczyły wiele uśmiechu. Uczniowie poznali nowy instrument muzyczny- banjo, który był popularny m.in w kapelach miejskich.

          • Klasowy Dzień Kobiet w kinie

          • 6 marca br. uczniowie klasy VII,  w ramach klasowego Dnia Kobiet, pod opieka p. A. Łaskiej i p. E. Mazurek udali się do kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim na film pt. „Diuna: Część druga”. Dokładnie o 10:00 wszyscy zasiedli wygodnie w sali kinowej, by obejrzeć długo wyczekiwaną przez widzów kontynuację części I. Projekcję filmu poprzedziła 20-minutowa prelekcja pt. „Producent — role na planie filmowym”.

            Film „Diuna: Część druga” jest adaptacją bestsellerowej powieści Franka Herberta, amerykańskiego pisarza science fiction. To kontynuacja historii Paula Atrydy, syna księcia Leto. Akcja filmu toczy się głównie na planecie Arrakis, gdzie wydobywa się najcenniejszy surowiec w galaktyce – melanż. Opowiada o mitycznej podróży Paula, który z ucznia stopniowo przeistoczył się w lidera i Mesjasza dla Fremenów. Dzięki trudnym wyborom jakich musiał dokonać oraz licznym wyrzeczeniom wkroczył na wojenną ścieżką, aby dokonać zemsty na spiskowcach, którzy zniszczyli jego rodzinę i zamordowali mu ojca. Stojąc przed wyborem między miłością swojego życia a losem znanego wszechświata, stara się zapobiec straszliwej przyszłości, którą tylko on może przewidzieć. To piękna opowieść o walce dobra ze złem.

            Reżyser Denis Villeneuve stworzył kino monumentalne, które zapewne zajmie wysokie miejsca w rankingach najlepszych filmów science fiction XXI wieku.

            Po długim i niesamowitym seansie siódmoklasiści wrócili do szkoły pełni wrażeń, bardzo zadowoleni i w doskonałych humorach.

          • Dzień Spania w Miejscach Publicznych

          • 26 lutego obchodzony jest Dzień Spania w Miejscach Publicznych. To bardzo przyjemne święto, gdyż drzemka w ciągu dnia przyczynia się do polepszenia naszego zdrowia i samopoczucia. Według naukowców wystarczy 20 minut, by najbardziej przemęczony organizm znów nabrał sił i dostał porządnego "kopa". Nasi uczniowie dołączyli do celebracji publicznego spania i mogli podrzemać nie tylko na przerwie, ale również na lekcji.

          • Walentynkowy tydzień

          • W naszej szkole Walentynki trwały cały tydzień. Oprócz tradycyjnej poczty walentynkowej uczniowie mieli okazję do zabawy. Starsza część społeczności uczniowskiej mogła wykazać się znajomością miłosnych piosenek, tutaj zabłysnęli nasi Panowie, odpowiadając poprawnie na pytanie " Co to był za utwór? ". W kolejnym dniu zadaniem bylo znalezienie swojej drugiej połówki serca, niestety do dnia dzisiejszego niektóre serca dalej siebie szukaja, miejmy nadzieję, że w życiu przyjdzie im to łatwiej. Najbardziej aktywnym dniem okazał się piątek, gdzie należało odnaleźć ukryte serce. Zdecydowanie młodsza część naszej społeczności uczniowskiej poradziła sobie z tym zadaniem lepiej. Każda z osób, która brała aktywny udział w zabawie otrzymała walentynkowy słodki upominek. 

          • Filharmonia na kółkach

          • 13 lutego odbyła się audycja muzyczna dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej pt. " Budujemy zestaw perkusyjny". Pan Michał z Panią Julią przedstawili dzieciom najważniejsze informacje dotyczące konstrukcji zestawu perkusyjnego. Uczniowie dowiedzieli się z jakich części składa się standardowy zestaw bębnów i jak wiele możliwości oferuje ten instrument. 

          • Ostatki w naszej szkole

          • W tym roku ostatki, czyli ostatni dzień karnawału, przypadły na 13 lutego. To okres zimowych zabaw, maskarad i pochodów. Tego dnia naszą szkołę na pierwszej lekcji odwiedził barwny korowód przebierańców. Na korytarzach rozbrzmiewała muzyka, były tańce i śpiewy.  Serdecznie dziękujemy, że również w tym roku o nas pamiętali.

            Ostatki, w zależności od regionu kraju, bywają nazywane zapustami, mięsopustem, podkoziołkiem lub śledzikiem. Obchodzone są w przeddzień Środy Popielcowej, która jest początkiem Wielkiego Postu, okresu przygotowania do Wielkanocy. Zarówno Środa Popielcowa jak i Wielkanoc są świętami ruchomymi.

          • Bal Karnawałowy już za nami

          • 10 lutego 2024 roku odbył się kolejny bal karnawałowy, którego organizatorem była Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zawadzie. Wpisał się on już na stałe w kalendarz miejscowych wydarzeń.

            Gościnne progi sali OSP w Zawadzie pomieściły wszystkich uczestników balu (darczyńców), a zebrane fundusze zasiliły konto Rady Rodziców. Energiczny Dj Sajmon umilał czas uczestnikom imprezy taneczną i  wesołą muzyką, nie pozostawiając zbyt wielu chwil na wytchnienie. Na nasz szkolny bal przybyli rodzice, nauczyciele, okoliczni mieszkańcy, ich rodziny i znajomi. W trakcie zabawy na gości czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz tańca  poprowadzony przez tancerzy Studia Tańca Michała Gawlika, fotobudka 360 oraz liczne konkursy.

             

            Pani Dyrektor oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie

            pragną gorąco podziękować

            wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania naszego

             BALU KARNAWAŁOWEGO

            w dniu 10 lutego  2024 r.

            Państwa pomoc i zaangażowanie umożliwią nam zrealizowanie przedsięwzięcia, które posłuży uczniom naszego zespołu.

            Dziękujemy za okazane serce:

            Wójtowi Gminy Tomaszów Mazowiecki –Franciszkowi Szmiglowi

            KGW w Zawadzie

            Sołtysowi wsi Zawada- Panu Krzysztofowi Ogórkowi

            Firmie ,, SŁOMEX” Przemysław Twardowski

            Panu Damianowi Opulskiemu

            Państwu Żanecie i  Rafałowi Białasom

            Państwu Magdalenie i Mariuszowi Bogusławskim

            Państwu Żanecie i Mariuszowi Sękom

            Państwu Ewelinie i Arturowi Ogórkom

            Państwu Annie i Adamowi Worachom

            Państwu Karolinie i Krzysztofowi Tomankom

            Państwu Krzysztofie i Rafałowi Szymańskim

            Państwu Anecie i Marcinowi Fijałkowskim

            Państwu Agnieszce i Tomaszowi Bobrom

            Państwu Sylwii i Michałowi Wojciechowskim

            Państwu Anecie i Krzysztofowi Franasom

            Państwu Magdalenie i Mateuszowi Bobrom

            Państwu Agnieszce i Piotrowi Janiszewskim

            Państwu Magdalenie i Przemysławowi Kubrynom

            Państwu Magdalenie Skibińskiej i Andrzejowi Jakóbczykowi

            Państwu Donacie Kszczot i Markowi Swarbule

            Państwu Milenie i Igorowi Karpom

            Państwu Annie i Piotrowi Kusidłom

            Pani Ewie Andrzejewskiej

            Rodzicom uczniów kl. I

            Firmie Handlowej „Master” Mariusz Marcińczak

            i wszystkim osobom, które wzięły udział w zorganizowanej przez nas imprezie

            oraz każdemu, kto pomagał przy jej organizacji.

             

            Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY!

          • Zabawa choinkowa

          • Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale...

            26 stycznia społeczność uczniowska spotkała się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie zabawę prowadził DJ SPIN i od pierwszych taktów muzyki zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. To wydarzenie dostarczyło uczestnikom mnóstwo radości i świetnej zabawy, ale także wzmocniło więzi społeczności szkolnej tworząc niezapomniane chwile.

            Dziekujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie zabawy choinkowej.

          • Byliśmy na sztuce pt. „Balladyna” J. Słowackiego

          •         Dnia 23 stycznia 2024 r. uczniowie klas VII i VIII, po trzeciej godzinie lekcyjnej,  wybrali się, pod opieką p. A. Łaskiej i p. Ż. Sęk do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na przedstawienie pt. "Balladyna" w wykonaniu artystów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie.

            Spektakl rozpoczął się o godzinie 11.30 od sceny rozmowy Kirkora z Pustelnikiem. Poważną atmosferę zbudowaną przez tych dwóch mężczyzn ożywił Grabiec, który w krótkim monologu przedstawił się publiczności, czym zyskał jej sympatię.

            W toku przedstawienia uczniowie zauważyli, że w sztuce grało czworo aktorów! I tak Goplana, Wdowa i Alina grane były przez jedną aktorkę, a w postacie Pustelnika, Kostryna i Grabca wcielił się ten sam odtwórca.

            Nasi uczniowie spostrzegli również, że w toku akcji zmienił się strój Balladyny. Córka Wdowy na początku pojawia się w białej, czystej sukni. Po konkursie malinowym na jej czole pojawia się krwawa plama, którą przykrywa czarną wstążką. Kolejne zbrodnie wpływają na dodatkowe elementy ubioru, by ostatecznie grafini mogła przywdziać czerń i oczywiście upragnioną koronę.

            Problematyką sztuki było dążenie do władzy za wszelką cenę. Balladyna, żeby rządzić, zabijała wszystkich, nawet swych najbliższych. Samo zakończenie dramatu Słowackiego pozwala nam zrozumieć, że nie ma zbrodni bez kary oraz że nie da się uciec od odpowiedzialności.

            Siódmoklasiści i ósmoklasiści, którzy zasiedli na widowni, mogli porównać oryginalny tekst tragedii z artystyczną wizją reżysera oraz odświeżyć swoją znajomość lektury.

          • Koło teatralne

          • 23 stycznia uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej mogli obserwować poczynania aktorskie uczniów klasy IV. Pod czujnym okiem Pani Ewy Szymczyk przygotowali oni inscenizację z okazji Dnia Babci i Dziadka. Odgrywane scenki bardzo spodobały się młodszym kolegom, tym bardziej że przewijały się w nich również elementy edukacyjne. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania i życzymy powodzenia!

          • Lekcja biblioteczna

          • W dniu 23 stycznia klasa III miała przyjemność wziąć udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Panią Wiolettę Jarosz bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Zawadzie. Tematem zajęć był Dzień Pisma Ręcznego. Uczniowie zapoznali się z historią powstania pisma ręcznego w formie atrakcyjnej prezentacji multimedialnej. Dodatkowo mieli okazję, aby przy pomocy pióra gęsiego oraz atramentu zaprezentować swoje umiejętności kreślarskie.

          • "Kolęda pieśnią zgody"

          • W niedzielne popołudnie 21 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Doroty i św. Jacka w Piotrkowie Trybunalskim odbył się koncert laureatów XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda pieśnią zgody".

            Przesłuchania do festiwalu miały miejsce we wtorek 16 stycznia w murach Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Zgłosiło się do niego ponad 70 wykonawców, którzy zostali podzieleni na kategorie kl. I - III, IV - Vi, VII - VIII szkół podstawowych, szkoły średnie oraz zespoły.

            Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Kusideł, jej siostra Antonina oraz Julia Sęk.

            Do koncertu lauratów zakwalifikowała się Julia Sęk, która w kategorii klas VII - VIII zdobyła I miejsce.

            Gratulujemy!!!

          • GMINNY TURNIEJ WIEDZY "SUPER UCZEŃ"

          •      Dnia 19 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Wiedzy dla uczniów klas 1 -3 „Super Uczeń. Do rywalizacji przystąpiły cztery sześcioosobowe zespoły ze szkół w Smardzewicach, Komorowie, Wiadernie i Zawadzie.

            W jury zasiedli:

            Pani Elżbieta Zielak – dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Gminy Tomaszów Maz.

            Pani Aneta Fijałkowska – przedstawicielka Rady Rodziców w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zawadzie

            Pani Wioletta Jarosz – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Zawadzie

            Pani Elżbieta Miksa – Wojtalczyk – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zawadzie.

            Turniej był wspaniałą okazją do poznania się, wspólnej zabawy i promowania zdrowej rywalizacji oraz pracy zespołowej. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz języka angielskiego. Do sprawdzenia umiejętności z zakresu języka obcego wykorzystano narzędzie do tworzenia interaktywnych zadań i quizów Kahoot. Uczniowie zaprezentowali również swoją sprawność i tężyznę fizyczną pokonując tor przeszkód na czas.

            Po długiej dogrywce wyłoniono zwycięzców:

            I miejsce – Szkoła Podstawowa w Smardzewicach,

            II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wiadernie,

            III miejsce – Szkoła Podstawowa w Komorowie,

            IV miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawadzie.

            Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody.
            Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Miksa dziękuje członkom jury, nauczycielkom, rodzicom, sponsorom nagród oraz wójtowi Gminy Tomaszów Maz. Franciszkowi Szmiglowi za wsparcie inicjatywy.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

          • Teatr Nowy

          • 17 stycznia uczniowie klas I-III udali się do Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, aby wziąć udział w musicalu pt. „MY PSY”. Uczniowie zapoznali się z historią sfory bezdomnych psów mieszkających na nieczynnym wysypisku śmieci na skraju miasta. Dowodził nią Czarny – młody, agresywny, niechętny ludziom. Każdy z psów miał własną historię, smutną i gorzką. 

            Opowiadając o psach chcę rozmawiać z dziećmi o bezdomności i wykluczeniu, o tych, którym się „nie udało”. Czy jesteście pewni, że nic podobnego Was w życiu nie spotka? Mam nadzieję, że dzięki mojej sztuce zostanie uratowany chociaż jeden pies czy kot. A dzięki niemu Wy – ludzie. Żeby uratować świat, nic więcej nie trzeba.

            - Henio Pies- autor.

          • Byliśmy na spektaklu pt. „Chłopcy z Placu Broni”

          • Dnia 10 stycznia 2024 r. uczniowie klas V i VI wybrali się, pod opieką p. A. Łaskiej i p. B. Lasoty, do PCAS-u w Tomaszowie Mazowieckim na przedstawienie pt.  „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnara w wykonaniu artystów Teatru Aczemu z Warszawy.

            Po przybyciu na miejsce uczestnicy wyjazdu weszli do sali, gdzie zajęli swoje miejsca. Po chwili zgasły światła, a na scenie pojawili się aktorzy. Widać było, że w sztuce grali doświadczeni wykonawcy. Doskonale wcielili się w postacie powieści węgierskiego pisarza. Uczniowie byli pod wrażeniem gry aktorów, zwłaszcza odtwórcy postaci Ernesta Niemeczka. Całość występów uświetniły piosenki nawiązujące do treści książki F. Molnara. Na uwagę zasługuje również dekoracja i gra świateł. Widownia doceniła występ aktorów i okazała swój zachwyt gromkimi oklaskami.

            Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że świetnie spędzili czas. Dodatkowo przypomnieli sobie w ten sposób treść lektury obowiązkowej.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zawadzie
      • 044 710-90-75
      • Zawada 249/255, 97-200 Tomaszów Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych