• 31. akcja Sprzątanie Świata

• 20 września odbyła się w naszej szkole ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi " Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku".  Celem akcji jest przede wszystkim zmiana świadomości i dostrzeżenie problemu śmieci zalegających w naszym otoczeniu oraz pokazanie dzieciom jak prostymi działaniami można to zmienić. Poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu, uczniowie z naszej szkoły udowodnili, że zależy im na czystym otoczeniu, a zagdanienia ekologiczne nie są im obce. Ponadto na apelu szkolnym został rozstrzygnięty konkurs " Segregacja śmieci" Pan Krzysztof Gabryszewski wyłonił zwycięzców a są nimi: Jan Domagala, Kinga Ogórek oraz Wiktoria Niedźwiecka. Zwycięzcom gratulujemy !

• Spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem

• 18 września br. uczniowie klasy 3, 4, 5 i 6 wzięli udział w spotkaniu z pisarzem, panem Przemysławem Jakóbczykiem. Spotkanie literackie zorganizowała szkolna biblioteka w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pan Przemysław Jakóbczyk jest autorem książek dla dzieci i młodzieży o tematyce przygodowo-survivalowej:

- "Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie” - tom I;

- "Księga samodzielności, czyli Zuza w tarapatach” - tom II;

- „Księga samodzielności, czyli Zuza w krainie kangurów” - tom III.

Na spotkaniu autor opowiedział zebranym o procesie powstawania książki od pomysłu, który rodzi się w głowie pisarza, aż do momentu, gdy książka trafi do rąk czytelnika.

Uczniowie poznali również triki survivalowe opisane w w/w serii, m.in. wykonanie ogrzewacza do rąk z puszki po napoju, czy pułapki na ryby z plastikowej butelki.

Po spotkaniu uczniowie kupowali książki o przygodach Zuzy, która prywatnie jest córką pisarza.

Autor sprzedając książki zaopatrzył je imienną dedykacją i własnoręcznym podpisem.

Była to miła i pouczająca wizyta.

• "Umiem pływać"

• Klasa III edukacji wczesnoszkolnej 17 września rozpoczęła program powszechnej nauki pływania " Umiem pływać". Program ten jest adresowany do uczniów klas I-III w całej Polsce, a jego istotą jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Zajęcia te odbywają się na krytej pływalni "Złota Rybka" przy Szkole Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim pod okiem osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Nasi uczniowie co tydzień będą uczęszczać na zajęcia a końcowym jego elementem będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.

• Studio Tańca " Cantinero"

• 06 września 2024 roku w naszej szkole odbył się pokaz tańca instuktorów "Cantinero". Po pokazie i krótkiej autoprezentacji instruktorów nasza społeczność uczniowska miała okazje do udziału w zajęciach tanecznych.

• Szkoły pełne Talentów

• Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele.
            Już po raz trzeci mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wspólnego działania na rzecz naszej szkoły w projekcie Szkoły Pełne Talentów. Podczas tak prozaicznych zajęć jak codzienne zakupy Lidl chce przekazywać szkołom nowy sprzęt edukacyjny i sportowy. Za każde wydane 50 zl przysługuje jeden Talenciak, o ile wśród zakupionych rzeczy znalazło się przynajmniej jedno warzywo lub owoc.

Zachęcamy Was wszystkich do zbierania Talenciaków i wrzucania do naszych skrzynek, które już czekają w określonych miejscach na zapełnienie.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

• W dniu 2 września 2024 r. uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024 - 2025.

Pani dyrektor Elżbieta Miksa-Wojtalczyk przywitała wszystkich zebranych, a w szczególności nowo przybyłych uczniów i ich rodziców. Od wielu już lat w uroczystościach tych towarzyszył nam ksiądz proboszcz Józef Jeleń, który w tym roku nagrodził naszych uczniów za aktywny udział w konkursie w Patrafii Świętej Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Chorzęcinie.

1 września 1939 r. niemieckim atakiem na Polskę rozpoczęła się II wojna światowa. W tym roku obchodzimy 85 rocznicę tego wydarzenia. Stąd minutą ciszy oddaliśmy hołd wszystkim poległym w walce z okupantem.

Po tej podniosłej chwili, pani dyrektor dokonała krótkiej prezentacji organizacji nowego roku szkolnego. Ponadto przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i nowych nauczycieli, po czym wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami do sal, by poznać plan lekcji na najbliższe dni.

Na koniec zabrzmiał dzwonek rozpoczynający rok szkolny.

• Zawada 249/255,
          97-200 Tomaszów Mazowiecki