• W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów naszego gimnazjum postanowiła włączyć się w działania w ramach projektu "Aktywnie po zdrowie". Uczniowie  klasy I utworzyli zespół pod nazwą "Miód, malina i cytryna - oto nasza jest drużyna", którą zgłosili do konkursu "Czas na zdrowie". Jesteśmy jedną z 87 w Polsce szkół gimnazjalnych biorących udział w konkursie.
        Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia. Jednym więc z zadań konkursowych jest zorganizowanie promocji planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności. Dorośli mają bezpośredni wpływ na życie dzieci i młodzieży. Mimo, że są odpowiedzialni za styl życia rodziny, to sami są również często zagubieni w gąszczu informacji i możliwościach wyboru.
        Celem projektu „Czas na zdrowie” jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia (w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej). Wierzymy, że wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Trudno bowiem we współczesnym świecie odróżnić wartościowe produkty od reklamowanych nowinek, zaburzających naturalne mechanizmy organizmu.

Pierwszy etap naszych działań nosi nazwę "Rozgrzewka" i polega on na:

- zbudowaniu zespołu szkolnego;

- zdobyciu wiedzy na temat zrównoważonego stylu życia i przeprowadzenie prezentacji na apelu szkolnym;
        - zaplanowaniu scenariusza Festynu Zdrowia;
        - zaplanowaniu promocji projektu.

Więcej informacji o akcji znajduje się TUTAJ