• KONKURS MIĘDZYSZKOLNY O UNII EUROPEJSKIEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. MIRY I TADEUSZA SYGIETYŃSKICH W PROSZENIU

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Międzyszkolnym o Unii Europejskiej do ścisłego finału zakwalifikowali się : uczniowie/uczennice  klasy 5 SP -Kornelia Ogórek, Wiktoria Plich, Konrad Majerz, Jakub Franczak, Oskar Jabrzyk oraz uczniowie/uczennica klas 6-8- Kinga Ogórek , Damian Wasilewski, Karol Lubicki, Bartosz Mąkola i Piotr Kubiak. Finał konkursu odbył się 10 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej w Proszeniu. Uczniowie najpierw pisali test, a następnie obył się quiz wiedzy o Unii Europejskiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki nasi uczniowe zajęli - I miejsce w kategorii klas 4-5  - KORNELIA OGÓREK kl.5 oraz III miejsce WIKTORIA PLICH kl.5, w kategorii klas 6-8 nasi uczniowie zajęli - I miejsce BARTOSZ MĄKOLA kl.7, a miejsce III KAROL LUBICKI kl.7. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

• Akcja - Sprzątamy dla Polski

• W piątek 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi nasz szkoła uczestniczyła w VII edycji akcji Sprzątamy dla Polski. Edukacyjny charakter tej akcji miał na celu nie tylko praktyczne sprzątanie najbliższego otoczenia, ale także kształtowanie trwałych nawyków związanych z troską o środowisko. W tegorocznej akcji uczestniczyła klasa IV, która sprzątała tereny zielone położone przy drodze dojazdowej ze szkoły do trasy S8. W ciągu jednej lekcji zebrano 5 dużych  worków różnych odpadów, które w tym samym dniu zostały odebrane przez służby gospodarcze Urzędu Gminy w Tomaszowie Maz.

Uczniom klasy IV serdecznie dziękujemy za szczególne zaangażowanie w tej akcji.

Odpowiedzialnym w naszej szkole był pan Krzysztof Gabryszewski

• Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

• 10 maja troje uczniów naszej placówki wzięło udział w etapie międzyszkolnym Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej z okazji 20-lecia Polski w strukturach UE.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

- Poseł do Parlamenty Europejskiego - prof. Marek Belka,

- Poseł do Parlamenty Europejskiego - dr Witold Waszczykowski,

- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Adrian Witczak,

- Starosta Powiatu Tomaszowskiego - Mariusz Węgrzynowski,

- Prezydent Miasta Tomaszów Mazowiecki – Marcin Witko.

Etap międzyszkolny odbył się w Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Wzięło w nim udział 47 uczestników z różnych placówek. Uczniowie mieli w ciągu godziny rozwiązać test składający się z 25 pytań. 24 maja dziesięciu najlepszych konkursowiczów zmierzy się w finale.

Naszą placówkę reprezentowali:

- Jakub Kwapisz z klasy VIII,

- Maja Ostrowska z klasy VII,

- Julian Wojtalczyk z klasy VI.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia!

• Spotkanie Autorskie, Dzień Bibliotekarza

• 8 maja uczniowie klasy II oraz III edukacji wczesnoszkolnej wybrali się do wiejskiej biblioteki w Zawadzie na XII Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami Z ksiązką na walizkach. Pani Dorota Combrzyńska - Nogala jest autorką książek obyczajowych m in. Naszyjnika z Madrytu, nagrodzonej Literacką Nagrodą Nobla im. Władysława Reymonta. Uczniowie w skupieniu i ciszy wysłuchali opisu ksiązek pani Doroty, a po spotkaniu mogli zakupić wybrane pozycje. 8. maja to również Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, święto zainicjonowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Pani Wioletta Jarosz to bibliotekarka, która odkrywa w uczniach pasje literackie i włącza w życie kulturalne. Serdecznie jej za to podziękowaliśmy oraz złożyliśmy gorące życzenia na kolejne lata pracy.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

•

Turniej Wiedzy Pożarniczej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach gminnych z naszą szkołę reprezentowali :

• młodszą grupę wiekową Cezary Majerz z klasy III, który zdobył I miejsce ,
            • starszą grupę: Konrad Majerz z klasy V, który zdobył I miejsce
            •                         Oskar Jabrzyk z klasy V zdobył III miejsce.

W eliminacjach powiatowych Gminę Tomaszów reprezentował:

Cezary Majerz,  który w swojej grupie wiekowej wywalczył w Powiecie III miejsce.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy sukcesów !!!

• Dzień Ziemi

• W piątek 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi nasz szkoła uczestniczyła w VII edycji akcji "Sprzątamy dla Polski". Edukacyjny charakter tej akcji miał na celu nie tylko praktyczne sprzątanie najbliższego otoczenia, ale także kształtowanie trwałych nawyków związanych z troską o środowisko. W tegorocznej akcji uczestniczyła klasa IV, która sprzątała tereny zielone położone przy drodze dojazdowej ze szkoły do trasy S8. W ciągu jednej lekcji zebrano 5 dużych  worków różnych odpadów, które w tym samym dniu zostały odebrane przez służby gospodarcze Urzędu Gminy w Tomaszowie Maz. Uczniom klasy IV serdecznie dziękujemy za szczególne zaangażowanie w tej akcji.

W naszej szkole odpowiedzialny za akcję był pan Krzysztof Gabryszewski