• Dzień Spania w Miejscach Publicznych

• 26 lutego obchodzony jest Dzień Spania w Miejscach Publicznych. To bardzo przyjemne święto, gdyż drzemka w ciągu dnia przyczynia się do polepszenia naszego zdrowia i samopoczucia. Według naukowców wystarczy 20 minut, by najbardziej przemęczony organizm znów nabrał sił i dostał porządnego "kopa". Nasi uczniowie dołączyli do celebracji publicznego spania i mogli podrzemać nie tylko na przerwie, ale również na lekcji.

• Walentynkowy tydzień

• W naszej szkole Walentynki trwały cały tydzień. Oprócz tradycyjnej poczty walentynkowej uczniowie mieli okazję do zabawy. Starsza część społeczności uczniowskiej mogła wykazać się znajomością miłosnych piosenek, tutaj zabłysnęli nasi Panowie, odpowiadając poprawnie na pytanie " Co to był za utwór? ". W kolejnym dniu zadaniem bylo znalezienie swojej drugiej połówki serca, niestety do dnia dzisiejszego niektóre serca dalej siebie szukaja, miejmy nadzieję, że w życiu przyjdzie im to łatwiej. Najbardziej aktywnym dniem okazał się piątek, gdzie należało odnaleźć ukryte serce. Zdecydowanie młodsza część naszej społeczności uczniowskiej poradziła sobie z tym zadaniem lepiej. Każda z osób, która brała aktywny udział w zabawie otrzymała walentynkowy słodki upominek.

• Filharmonia na kółkach

• 13 lutego odbyła się audycja muzyczna dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej pt. " Budujemy zestaw perkusyjny". Pan Michał z Panią Julią przedstawili dzieciom najważniejsze informacje dotyczące konstrukcji zestawu perkusyjnego. Uczniowie dowiedzieli się z jakich części składa się standardowy zestaw bębnów i jak wiele możliwości oferuje ten instrument.

• Ostatki w naszej szkole

• W tym roku ostatki, czyli ostatni dzień karnawału, przypadły na 13 lutego. To okres zimowych zabaw, maskarad i pochodów. Tego dnia naszą szkołę na pierwszej lekcji odwiedził barwny korowód przebierańców. Na korytarzach rozbrzmiewała muzyka, były tańce i śpiewy.  Serdecznie dziękujemy, że również w tym roku o nas pamiętali.

Ostatki, w zależności od regionu kraju, bywają nazywane zapustami, mięsopustem, podkoziołkiem lub śledzikiem. Obchodzone są w przeddzień Środy Popielcowej, która jest początkiem Wielkiego Postu, okresu przygotowania do Wielkanocy. Zarówno Środa Popielcowa jak i Wielkanoc są świętami ruchomymi.

• Bal Karnawałowy już za nami

• 10 lutego 2024 roku odbył się kolejny bal karnawałowy, którego organizatorem była Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zawadzie. Wpisał się on już na stałe w kalendarz miejscowych wydarzeń.

Gościnne progi sali OSP w Zawadzie pomieściły wszystkich uczestników balu (darczyńców), a zebrane fundusze zasiliły konto Rady Rodziców. Energiczny Dj Sajmon umilał czas uczestnikom imprezy taneczną i  wesołą muzyką, nie pozostawiając zbyt wielu chwil na wytchnienie. Na nasz szkolny bal przybyli rodzice, nauczyciele, okoliczni mieszkańcy, ich rodziny i znajomi. W trakcie zabawy na gości czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz tańca  poprowadzony przez tancerzy Studia Tańca Michała Gawlika, fotobudka 360 oraz liczne konkursy.

Pani Dyrektor oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie

pragną gorąco podziękować

wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania naszego

BALU KARNAWAŁOWEGO

w dniu 10 lutego  2024 r.

Państwa pomoc i zaangażowanie umożliwią nam zrealizowanie przedsięwzięcia, które posłuży uczniom naszego zespołu.

Dziękujemy za okazane serce:

Wójtowi Gminy Tomaszów Mazowiecki –Franciszkowi Szmiglowi

Pani Ewie Andrzejewskiej

Rodzicom uczniów kl. I

Firmie Handlowej „Master” Mariusz Marcińczak

i wszystkim osobom, które wzięły udział w zorganizowanej przez nas imprezie

oraz każdemu, kto pomagał przy jej organizacji.

Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY!