• KONSULTACJE

          • Serdeczie zapraszamy wszystkich rodziców

            na konsultacje,

            które odbędą się w czwartek 14 grudnia

            o godz. 17

          • Mikołajki

          • Tak jak wszędzie, tak i w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zawadzie, obchodziliśmy 6 grudnia przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy społeczności szkolnej.

             

            „Mikołaj Święty zawsze pamięta 

            o niespodziankach i o prezentach

            Ale najbardziej, ale najwięcej, 

            czuje miłość i dobre serce.”

             

            Słowa z piosenki Arki Noego przyświecały nam w tym magicznym dniu, gdy uczniowie na godzinach wychowawczych obdarowywali się długo wyczekiwanymi prezentami. Nie zapomniał o nas także Samorząd Uczniowski, który przygotował dla wszystkich słodkie upominki.

            Rada Rodziców naszej placówki także dołączyła się do akcji i ufundowała wszystkim uczniom w szkole wyjazd w dniu 8 grudnia na kręgle do Tomaszowa Mazowieckiego.

             

             

            Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w świętego Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

            Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ

                           

          • Nowe aktywne tablice

          • 19 lipca 2017r. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.

            W ramach programu szkoły podstawowe mogły zostać wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.
            Aby szkoła została zakwalifikowana do otrzymania w/w należało prawidłowo wypełnić wniosek i przekazać go do organu prowadzącego.

            Dzięki temu programowi nasza szkoła została wyposażona w dwie nowe tablice interaktywne oraz głośniki. Trafiły one do pracowni nr 12 i 13, gdzie już od połowy listopada prowadzone są lekcji z ich wykorzystaniem. Dzięki temu lekcje są ciekawsze, uczniowie rozszerzają swoje umiejętności

          • Dzień Otwarty w ZSP nr 6

          • 6 grudnia uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią udali się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Szkoła ta zorganizowała Dzień Otwarty dla uczniów najstarszych klas gimnazjów.

             

            Na sali gimnastycznej

             

            Naszych uczniów najbardziej zainteresowała szkolna siłownia ale żaden z chłopców nie spróbował na niej swoich sił.

             

            Chłopaki, który spróbuje?

             

            No nie bójcie się, ta sztanga jest lekka :)

             

            Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

            Były to między innymi: trójbój siłowy, warsztaty w pracowni kartek świątcznych, stylizacje fryzjerskie, mikołajkowa sesja fotograficzna oraz warsztaty z fotografii analogowej.

            W pracowni artystycznej.

            Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły i podpatrzenia co znajduje się w różnych pracowniach.

            Spotkanie z naszym były uczniem Jankiem Szulcem

            Zwiedzamy

            Kartka wykonana w czasie warsztatów plastycznych

            Dzień uważamy za udany.

          • Znów kibicujemy

          • W sobotę 2 grudnia skromna grupka uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami udała się na siatkarski mecz rozegrany w Bełchatowie pomiędzy tamtejszą drużyną Skry a zespołem Espandonu Szczecin.

            Poza uczniami z Zawady dopingowała bełchatowian siódemka gimnazjalistów z Komorowa.

            Mecz jak zwykle był zacięty i pomomo szybko zakończonych zwycięstwem Skry dwóch pierwszych setów, kibice doczekali się czterech, po przegranym secie trzecim.

            A po zakończeniu zmagań sportowych dziewczęta ruszyły po autografy i "łapanie" ulubionych siatkarzy, aby zrobić sobie z nimi zdjęcia. Emocjom nie było końca także w autobusie, gdzie oglądano fotki i komentowano mecz.

          • Projekt "Tradycyjny sad"

          • Od dnia 14 listopada 2017 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Tradycyjny sad”. Jest on skierowany do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczniowie ten sposób poszerzają swoją wiedzę na temat uprawy sadu.

            Do projektu zgłosili się uczniowie z klasy VIa: Olga Cielniak, Daria Goździk, Weronika Jasnos, Lena Karp, Maria Kosior, Szymon Majerz, Filip Molsa, Marzena Rogowska, Dagmara Urbaszek, Daniel Wasilewski wraz z opiekunem projektu panem Tomaszem Kosiorem.

            W ramach projektu z początkiem wiosny będziemy zakładać sad na terenach Parafii pw. Św. Małgorzaty w Chorzęcinie.

          • Dzień bez telefonu

          •                     Dnia 24 listopada 2017 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Dzień bez telefonu” (Uwaga Fonoholizm!). Jej celem było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą nadmierne używanie telefonu komórkowego. Staje się to coraz poważniejszym problemem wśród młodzieży i może prowadzić do uzależnienia.

            Dzień ten był w naszej szkole dniem bez komórek. Uczniowie, którzy wykazali się dojrzałą postawą przyszli na zajęcia lekcyjne bez telefonu komórkowego. Ci, którym zdarzyło się zapomnieć zostawić telefon w domu, na czas lekcji mogli oddać go do sekretariatu.

            W czasie przerw uczniowie brali udział w zabawach tanecznych, muzycznych  kształcąc swoje umiejętności społeczne w kontaktach bezpośrednich zamiast wpatrywać się w ekrany telefonów. Doskonalili swoje zdolności nawiązywania i podtrzymywania relacji rówieśniczych, wzbogacali język komunikacji.

            Podjęto decyzję, że taki dzień będzie obchodzony w każdym miesiącu. Zaplanowano kolejny na dzień 6 grudnia. Wówczas to będą czekały na uczniów dodatkowe atrakcje (gra TWISTER, karaoke, gry w karty i wiele innych). Będzie również ogłoszony konkurs na plakat pt. „Walka z fonoholizmem!”.

            Wszystkim którzy wytrwali w tym dniu bez telefonu serdecznie GRATULUJEMY!
            Dziękujemy jednocześnie rodzicom, którzy wsparli swoje dzieci i przypomnieli o pozostawieniu tego dnia telefonu w domu.

            Koordynatorem akcji był Samorząd szkoły wraz z opiekunami Panią Agnieszką Sobolewską oraz Dominiką Szulc.

          • Zebrania z rodzicami

          • Dyrekcja i nauczyciele  

            serdecznie zapraszają

            wszystkich Rodziców naszych uczniów

            na zebrania z wychowawcami,

            które odbędą się

            23.11.2017r. - czwartek

            o godz.17.00 

          • Kibicujemy SKRZe

          • W sobotę 18 listopada grupka uczennic naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się do Bełchatowa aby dopingować zespół SKRY w czasie meczu z GKS Katowice. Mecz stał jak zwykle na bardzo wysokim poziomie i po emocjonującej rozgrywce bełachtowianie wygrali 3:0. Mamy nadzieję, że do wygranej przyczynił się także gromki doping naszych przedstawicieli.

            Opiekunami byli p. Barbara Chmielnicka i p. Mariusz Pruski.

            Następny wyjazd - 2 grudnia, chętych zapraszamy.

             

          • Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Piłkę Ręczną chłopców

          • 14 listopada 2017 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Tomaszowie Maz. odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego  w Piłkę Ręczną chłopców rocznik 2002 -2004.

            Awans do tego szczebla rozgrywek nasza drużyna wywalczyła podczas Zawodów Międzygminnych w Ujeździe zajmując tam 2 lokatę.

            Pierwszy mecz Mistrzostw  rozegrały drużyny z SP nr 11 w Tomaszowie Maz.  i SP w Zawadzie.

            Pojedynek zakończył się rezultatem 21:7 dla gospodarzy.

            Następnie w spotkaniu o 3 miejsce nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną SP nr 6 w Tomaszowie Maz. pokonując ją 13:3, zdobywając brązowy medal .

            Naszą drużynę reprezentowali:

            Plich Hubert, Bojanowski Kacper, Majda Fabian, Urbaszek Michał, Fijałkowski Jakub, Wójciński Patryk, Dąbrowski Maksymilian, Dworak Łukasz, Lipowski Jakub, Mularczyk Jakub, Piechota Paweł, Szymański Igor, Kosior Kacper, Krześlak Daniel, Wojciechowski Błażej.

             Opiekun p. Paweł Radzyński

          • Międzygminne zawody w piłkę ręczną chłopców

          • 13.listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbyły się Międzygminne Zawody w Mini Piłkę Ręczną chłopców rocznik 2005 i młodsi.

            Naszą drużynę reprezentowali:

            Kwapisz Mateusz, Majda Maksymilian, Męcina Oliwier, Najder Piotr, Gieszcz Bartłomiej, Majerz Szymon, Molsa Filip, Pakowski Piotr, Swarbuła Bartłomiej, Wasilewski Daniel, Wójcik Jakub, Glanert Kacper, Sobczyk Jakub, Żegota Patryk, Ibrom Jan, Wójcik Łukasz, Sobczyk Bartosz.

            Opiekun p.Paweł Radzyński

            Walcząc dzielnie ze szkołami z Rzeczycy ,Budziszewic oraz  Żelechlinka zajęli ostatecznie 4 miejsce.

          • Koncert Laureatów

          • W sobotę 11 listopada w kościele św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Koncert Laureatów XII Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

            Wśród nagrodzonych znalazły się dziewczęta z naszej szkoły.

            W kategorii klas IV - VII Szkoły Podstawowej III miejsce zajęły uczennice klasy IV - Aleksandra Jaśkiewicz i Roksana Sęk, które w czasie koncertu wykonały piosenkę "Wolność".

            W kategorii klas gimnazjalnych również III miejsce zdobyły Aleksnadra Sęk i Nikoletta Swarbuła z kl. IIb. Dziewczęta zaprezentowały piosenkę "Niepodległa"

            Do konkursu ;aureatki zostały przygotowane przez p. Barbarę Chmielnicką.

            Gratulujemy!!!!!!!!

          • Akademia z okazji Święta Niepodległości.

          • Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Akademia miała przede wszystkim  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.

            Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.

            Uczniowie klas IV i VI  recytowali wiersze a zespół wokalny pod batutą Pani Barbary Chmielnickiej  zaśpiewał pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

            Uroczystość została przygotowana przez Panią Agnieszkę Sobolewską i Pana Dominika Kozara, nauczycieli historii w naszej szkole.

            Zdjęcia do obejrzenia są TUTAJ

          • XVII Dzień Papieski w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zawadzie

          • W dniach od 2 do 20 października 2 uczniów z klasy II gimnazjum i 24 uczniów z klasy III gimnazjum realizowało projekt edukacyjny pt: „XVII Dzień Papieski w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zawadzie”.  Myślą przewodnią tego dnia były słowa św. Jana Pawła II: Idźmy naprzód z nadzieją.

            Celem naszego projektu było: Uwrażliwienie wszystkich na poznawanie nauczania św. Jana Pawła II oraz przygotowanie do przeżycia XVII Dnia Papieskiego w wymiarze zbiórki publicznej na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

            Do uczestników projektu należało:

            • Przygotowanie materiałów informacyjnych oraz edukacyjnych o Dniu Papieskim
            • Przeprowadzenie akcji informacyjnej o XVII Dniu Papieskim w miejscowościach objętych zbiórką.
            • Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w ramach katechezy na temat XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
            • Przeprowadzenie publicznej zbiórki na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

            Wszystkie wymienione wyżej działania zostały przez uczniów podjęte i zrealizowane. W wyniku publicznej zbiórki wolontariusze zebrali kwotę 2720,00 zł, która została przekazana na konto fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

            Opiekunem projektu był Pan Tomasz Kosior.

            Wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego projektu bardzo dziękujemy.

            Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ

        • Konkurs Pieśni Patriotycznej
          • Konkurs Pieśni Patriotycznej

          • Już po raz dwunasty w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Tomaszowie Maz odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej.

            Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.

            Organizatorem przeglądu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 oraz Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

            Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Jaśkiewicz i Roksana Sęk z klasy IV.

            Wykonały piosenkę "Wolność" z repertuaru Marka Grechuty.

            Gimnazjalistki Aleksandra Sęk i Nikoletta Swarbuła zaprezentowały się w piosenkce "Niepodległa, niepokorna".

            Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów odbędzie się w sobotę 11 listopada o godz. 14.30 w kościele św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim.

             

        • Szkolna  akcja "Znicz"
          • Szkolna akcja "Znicz"

          •  

            Jak co roku uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję ,,Znicz”.

            Zorganizowana ona została przez samorząd uczniowski wraz z opiekunem panią Agnieszką Sobolewską.

            Na grobach zmarłych nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły zostały - w geście pamięci oraz wdzięczności - zapalone znicze, które uczniowie wcześniej przynieśli do szkoły.

          • Biegi Przełajowe o Puchar Wójta

          • Dnia 20 IX 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Biegów Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki,  rozegranych tradycyjnie  w Smardzewicach.                            

            Młodzież startowała w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.

            Uczniowie z Zawady zakończyli zawody sukcesem, zajmując pierwsze miejsce pośród gimnazjalistów. Szkoła Podstawowa zajęła miejsce trzecie.

            Wyniki indywidualne przedstawiają się następująco:

            Szkoła Podstawowa

            Klasa IV 

            I miejsce - Przywara Konrad

            II miejsce – Glanert Krystian

            Klasa V

            I miejsce – Krześlak Justyna

            III miejsce – Wojciechowska Aleksandra

            Klasa VII

            I miejsce – Wojciechowska Justyna

            II miejsce – Siewierska Aleksandra

            III miejsce – Szczęka Kinga

             

            Gimnazjum

            Klasa II

            I miejsce – Swarbuła Nikoletta

            III miejsce – Latocha Klaudia

            III miejsce – Majda Fabian

            Klasa III

            II miejsce – Dąbrowski Maksymilian

            III miejsce – Rogowski Patryk

            Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ

          • Przywróćmy dzieciom uśmiech

          • Fundacja Przyjazny Świat Dziecka zaprasza do udziału w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Rodzinne domy dziecka są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców.

            Mogą one znaleźć tam pomoc, schronienie i prawdziwy dom. Biorąc udział w akcji - pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka - zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w normalnej rodzinie.

            Jednocześnie projekt ma wymiar edukacyjny. Uczy dzieci i młodzież empatii, a także pokazuje, że należy pomagać innym. Poza tym, udział w akcji sprawia, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobywają wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie.

            Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły zalegające w ich domach gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i luźne kartki papieru. Po zebraniu odpowiedniej ilości makulatury, wyznaczony przez dyrekcję koordynator informuje o tym fundację, a ta odbiera ze szkoły zebraną makulaturę.

            Aktualna edycja akcji „Przywróćmy dzieciom uśmiech” skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaków i ich rodziców.

            Regulamin_Akcji.pdf

          • Poetyckie zmagania konkursowe

          • W tym roku szkolnym, w związku z obchodami Dnia Nauczyciela, Samorząd Uczniowski po raz pierwszy ogłosił konkurs na najbardziej oryginalny, humorystyczny wierszyk, rymowankę o wybranym nauczycielu naszej szkoły.

            Nie wiemy czy to z obawy przed reakcją naszego „ciała pedagogicznego” czy tez z powodu braku tzw. „inwencji twórczej” naszych uczniów na konkurs wpłynęły jedynie dwa utwory uczennic klasy 4 szkoły podstawowej.

            Oto one:

            „NAUCZYCIELE”

            Jest taka osoba
            Która wszystko rozumie
            I w bardzo dobry sposób
            Przekazać wiedzę umie
            Dobrym słowem pocieszy
            Wszystkie smutki wyleczy


            Nauczyciel wielki człowiek
            Więc niech każdy się dziś dowie
            Że w Zawadzie są najlepsi nauczyciele
            Z Panią Dyrektor na czele

            Gdy chcesz poznać tajniki
            I różne szyfry matematyki i techniki
            Wtedy Pani Klag wyjaśni Ci co i jak
            Język polski nie jest trudny
            Pani Łaska zadba o to
            By się uczyć go z ochotą
            Gdy energii nadmiar masz
            To na lekcje w-fu czas
            Pan Pruski da nam w kość
            Choć to bardzo równy gość

            O każdym listku, o kropli wody
            Opowie nam Pan Gabryszewski
            Od przyrody
            A gdy chcesz więcej wiedzy dla ducha
            Wtedy Pana Kosiora posłuchaj
            Gdy wolisz pośpiewać lub pomalować
            Albo po necie posurfować
            To wtedy chętnie i ochoczo
            Pani Chmielnicka przyjdzie z pomocą

            O historii życia naszego
            Pani Sobolewska powie Ci kolego
            Kiedy rady potrzebujesz
            Albo źle się też poczujesz
            Wszelką pomoc oraz troskę
            Znajdziesz u Pani Wojciechowskiej
            Pani Niewiadomska
            Nasza wychowawczyni
            Uczy języka angielskiego
            I świetnie to czyni

             

            Dziś więc przekazać Wam chcemy
            Jedno tylko słowo – dziękujemy
            I będziemy, dajemy słowo,
            Zachowywać się wzorowo.

            Aleksandra Jaśkiewicz klasa 4 SP

             

            Pani Łaska fajna jest i polskiego uczy też
            Choć jedynki sypią się i tak fajnie jest.

            Julia Bąk klasa 4 SP

             

            Obydwie prace zostały nagrodzone i umieszczone na tablicy SU. Mamy nadzieję, że pierwsze lody zostały przełamane i kolejne edycje konkursu spotkają się z większym zainteresowaniem.

        • Zaelektryzowani
          • Zaelektryzowani

          • 18 października br. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w interaktywnym spektaklu pt. Naukowa epidemia, czary mary i alchemia.

            Dwaj panowie z Lublina, prezentujący grupę „Zaelektryzowani”, w sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny, przedstawili niezwykłe doświadczenia fizyczne i chemiczne.

            Uczniowie mogli zobaczyć eksperymenty z rurą Bernoullego czy lewitującą piłką.

            Ponadto w ramach przeprowadzonych doświadczeń zaobserwowali właściwości wodoru, metanu i  mieszanki propan - butan.

            Oprócz tego, zaprezentowane zostały zabawy z helem, które wprawiały zebranych w niepohamowany śmiech.

            Ciekawym elementem tej lekcji okazała się możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, czego wyrazem było ich wielkie zaangażowanie w spektakl. Emocji było co niemiara; były ognie i wybuchy. Ale płonąca dłoń Magdaleny Ogórek, uczennicy klasy VII b sprawiła największy podziw publiczności, co w rezultacie nagrodzono gromkimi brawami. Tak przeprowadzona lekcja na pewno rozbudziła wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych.

            Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zawadzie
      • 044 710-90-75
      • Zawada 249/255,
        97-200 Tomaszów Mazowiecki
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych