• Zakończenie roku szkolnego

• 24 czerwca o godzinie 9.30 rozpoczęło się dla wszystkich uczniów klas IV - VIII SP zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Były kwiaty, odbiór świadectw z biało - czerwonym paskiem, nagrody, pochwały.

Ostatni raz w progach szkoły zabrzmiały, odczytane przez panią Dyrektor, nazwiska absolwentów a także ciepłe słowa skierowane do nich przez zaproszonych gości, wychowawczynię, księdza proboszcza. Nie obyło się bez wręczenia nagród najlepszym zarówno za sukcesy w nauce jak i osiągnięcia sportowe oraz artystyczne.

Krótki program, w którym z humorem przedstawili kilka scenek z życia klasy 8 zakończyło wykonanie przez Olę i Roksanę pożegnalnej piosenki. Były łzy wzruszenia, piękne kwiaty oraz wspólne zjedzenie tortu, ufundowanego przez Radę Rodziców.

• Uroczyste zakończenie roku szolnego 2021/2022

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla klas IV-VIII odbędzie się dn. 24.06.22 r.

na sali gimnastycznej, o godz. 9:30. Serdecznie zapraszam rodziców.

Elżbieta Miksa-Wojtalczyk

• „Jurassic World: Dominion"

• W dniu 20 czerwca 2022 r. uczniowie klasy IV i V wspólnie z wychowawcami ostatni raz w tym roku szkolnym udali się do kina Helios w Tomaszowie Maz. Po dokonaniu zakupu  popcornu, młodzież wygodnie zasiadła w fotelach i delektowała się kinem fantastycznym: Jurassic – World – Dominion. Niezliczona liczba różnorodnych dinozaurów wypełniała wielki ekran, a odpowiednio dobrana muzyka podnosiła efekty wizualne. Dlatego z wielkim zainteresowaniem uczniowie oddawali się sztuce filmowej.

Wszystkim, którzy interesują się tematyką prehistorycznych zwierząt polecamy ten film.

Uczniami opiekowały się panie: A. Łaska i B. Lasota.

• Bezpiecznie na wsi mamy - konkurs gminny

• 14 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół w Wiadernie nasi uczniowie uczestniczyli w podsumowaniu konkursu plastyczny pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Poprzedzone ono było pogadanką dla uczniów klas IV-VI, podczas którego, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Piotrkowie Trybunalskim Janusz Krupa, omówił miedzy innymi wszystkie prace jakich nie powinny wykonywać na wsi, dzieci i młodzież do16-tego roku życia.

Uczestnikami byli uczniowie ze szkół w Niewiadowie, Komorowie, Smardzewicach, Wiadernie i Zawadzie.

Naszą szkołę reprezentowali: z klasy 4 - Wiktor Grzybek, Damian Bąk a z klasy 5 - Wiktoria Niedźwiecka, Julia Sęk i Wiktoria Worach.

W trakcie wręczania nagród okazało się, że IV miejsce zajęła Julia Sęk z na VIII miejscu uplasowała się Wiktoria Niedźwiecka.

Pozostali uczniowie także zostali docenieni - każdy otrzymał upominek.

Gratulujemy.

• Land Art.

• Koniec roku szkolnego to czas na nieco luźniejsze zajęcia. W związku z tym, uczniowie klasy VII wyszli dziś na plastyce na teren przyszkolny aby, wykorzystując dary przyrody, wykonać prace inspirowane przytodą.

Efekt ich pracy możecie podziwiać poniżej.

• Obchody Dnia Patrona Szkoły i Szkolnego Dnia Dziecka

• 18 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się XVII Dzień Patrona Szkoły i Szkolny Dzień Dziecka.
            Uroczystość rozpoczęła się na placu apelowym, przy kamieniu upamiętniającym dzień nadania imienia naszej szkole, wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie przedstawiciele Samorządu Szkolnego zapalili znicz, a Rada Rodziców w osobach p. Iwony Kiełb, p. Sylwii Wojciechowskiej oraz p. Grzegorza Kusidła złożyła kwiaty. Na zakończenie odśpiewano hymn naszej szkoły. Potem uczniowie, śpiewając „Barkę”, ulubioną pieśni św. Jana Pawła II, udali się do sali gimnastycznej, gdzie została odprawiona przez naszego Księdza Proboszcza Józefa Jelenia msza św. w intencji uczniów i pracowników szkoły.
            Po jej zakończeniu Pani Dyrektor Elżbieta Miksa Wojtalczyk otworzyła wystawę pt. „Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowaną na stulecie urodzin Jana Pawła II przez warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II. Ekspozycja zabrała nas w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Dzięki niej mogliśmy uczestniczyć w narodzinach małego Lolka, poznać dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay, z bliska obserwować powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, a nawet wybrać się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, witaliśmy nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyglądaliśmy się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszyliśmy mu w chorobie i ostatnich chwilach.
            Następnie głos zabrał Pan Tomasz Kosior, który podsumował Szkolny Turniej Wiedzy o Patronie Szkoły – św. Janie Pawle II. W szkolnej rywalizacji I miejsce zajęli uczniowie klasy VII, otrzymując puchar pełen słodyczy. Indywidualnie została wyróżniona uczennica klasy V Wiktoria Niedźwiecka, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania konkursowe i otrzymała statuetkę z popiersiem św. Jana Pawła II.
            Na koniec pierwszej części naszego święta głos zabrał Pan Bogdan Krężelewski, chrzestny naszego sztandaru i Prezes OSP w Zawadzie. Wygłosił on prelekcję o historii OSP w Zawadzie w związku z obchodami jej 100-lecia oraz zaprosił wszystkich uczniów do obejrzenia nowego samochodu bojowego straży pożarnej w Zawadzie.
            Po jego wystąpieniu rozpoczęła się II część naszego świętowania- obchody Szkolnego Dnia Dziecka.  Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawcami udali się na piknik. Wszyscy rozłożyli na trawie kocyki i przy dźwiękach muzyki delektowali się smakołykami, które przynieśli. W międzyczasie uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych przez Panią Ewę Szymczyk i Pana Pawła Radzyńskiego. Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich słodkie niespodzianki- lody.
            Dzień pełen niesamowitych atrakcji zakończył się o godzinie 13.15. Wszyscy pełni pozytywnych wrażeń i z uśmiechami na ustach udali się do domów. Należy nadmienić, iż był to dzień bez plecaków i książek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne święto za rok.