W dniach 25 - 26 kwietnia uczniowie z klas 4-7 uczestniczyli w dwudniowej wycieczce krajoznawczo – turystycznej do Ojcowskiego Parku Narodowego, Wieliczki i Krakowa. Rozpoczęła się ona wczesnym rankiem przed budynkiem szkoły. Zanim uczniowie zajęli miejsca w autokarze, opiekunowie przypomnieli uczestnikom wyjazdu zasady bhp podczas wycieczki. Podczas podróży wszystkim towarzyszył radosny nastrój i podekscytowanie. Po trzech godzinach jazdy autokarem grupa dotarła do pierwszego punktu programu, czyli Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest on najmniejszym parkiem narodowym w Polsce, ale z pewnością należy do najpiękniejszych! Krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej, zdominowany przez wapienne skały uformowane ręką Matki Natury w niezwykłe kształty, znajduje odzwierciedlenie w równie zadziwiających nazwach - takich jak Igła Deotymy czy Maczuga Herkulesa. Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczestnicy wyjazdu była Kopalnia Soli „Wieliczka”. Znajduje się ona na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Była eksploatowana od XIII wieku aż do roku 1996. Podziemna trasa turystyczna, mająca długość około 2 km, prowadzi przez 20 podziemnych komór. Uczniowie byli zachwyceni misternie wykutymi w skale korytarzami, wyposażeniem sal i solnymi rzeźbami.
Po tak ekscytującym dniu przyszedł czas na odpoczynek w hotelu CITY SM 3* znajdującym się w samym Krakowie.
Kolejny dzień rozpoczął się od śniadania, po którym uczestnicy wycieczki wyruszyli do Muzeum Obwarzanka, gdzie dowiedzieli się, która królowa zajadała się nimi i dlaczego nie należy mylić ich z preclami. W tym miejscu odkryli wszystkie jego tajemnice i poznali unikatowy proces jego produkcji. Muzeum opuścili z głową pełną wiedzy na temat historii krakowskiego obwarzanka, trzymając w ręku własnoręcznie wykonany produkt.
Potem zwiedzali zabytki Krakowa szlakiem „Droga Królewska”. Podróż rozpoczęli od Rynku Głównego, który powstał w XII wieku i jest największym rynkiem w całej Europie. Tam podziwiali m. in. otaczające go zabytkowe kamienice, pomnik Adama Mickiewicza i krakowskie Sukiennice. Na koniec wysłuchali hejnału z Hejnalicy (wyższej wieży bazyliki Mariackiej). Z rynku udali się na wzgórze wawelskie, gdzie zwiedzali zamek skrywający pamiątki z początków państwa polskiego, Smoczą Jamę oraz podziwiali ziejącego prawdziwym ogniem smoka.
Wycieczka była dla uczniów nie tylko źródłem wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim powodem wielu niezapomnianych wrażeń.