- Zdolni
- Professional teachers
Witamy!
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zawadzie
Nasza szkoła istnieje od 1909 roku.
Od roku szkolnego 2023/2024 placówka funkcjonuje pod nazwą Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zawadzie, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zawadzie oraz Publiczne Przedszkole w Chorzęcinie
Obecnie do obu placówek uczęszcza 211 uczniów.
Aktualności
Najładniejsza klasopracownia
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Agnieszki Sobolewskiej oraz Elżbiety Miksy – Wojtalczyk zorganizował konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ ŚWIĄTECZNĄ KLASOPRACOWNI.
Oceniając klasy braliśmy pod uwagę estetykę wystroju, gazetkę i ogólny wystrój.
Po obejrzeniu wszystkich dekoracji komisja w składzie Pani dyrektor Ewa Szymczyk, Pani Bogumiła Lasota, Pani Chmielnicka Barbara i Pani Renata Tomczyk wybrały najładniejsze z nich.
Oto przyznane miejsca.
I miejsce klasa 5b
II miejsce klasa II Gimn.
III miejsce klasa 4
Zwycięskie klasy otrzymały jako nagrodę słodkie podarunki oraz BONUSY (umożliwiające skorzystanie z dwóch bądź jednego dnia wolnego od niezapowiedzianych kartkówek, odpytań czy tez odrobionych prac domowych).
Jednym słowem dni „pełne luzu” ;)
Dzień jabłka
11.01.2017 r. w naszej szkole, w ramach projektów edukacyjnych "Trzymaj formę" oraz "W zdrowym ciele zdrowy duch" odbył się "Dzień Jabłka".
Celem projektów jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej oraz promocja zasad zdrowego stylu życia.
Uczestnicy projektów - klasa Ib postanowiła wypromować jabłko jako źródło witamin. Rozdano tego dnia wszystkim uczniom gimnazjum jabłka oraz przygotowano tematyczną gazetkę szkolną.
Opiekunem projektów jest pani Elżbieta Miksa - Wojtalczyk
Fruwający goście
Dziś naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie szkoły podstawowej mogli podziwiać piękne drapieżniki: trzy sowy, jastrzębia i sokoła.
Prowadzący zapoznali uczniów ze zwyczajami tych pięknych ptaków, miejscami ich występowania i wieloma innymi ciekawostkami.
Zaaferowani młodzi obserwatorzy mogli także potrzymać i pogłaskać sowę oraz na koniec pokazu zrobić sobie zdjęcie z wybranym ptakiem.
To było bardzo miłe spotkanie.
Góra grosza
W grudniu w naszej szkole została przeprowadzona akcja Góra Grosza.
To była już siedemnasta edycja zbierania monet w całej Polsce, którą zorganizowało Towarzystwo Nasz Dom.
Miała ona na celu:
- uświadomić uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji zyciowej;
- włączyć się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastepczej.
Uczniowie naszej szkoły zebrali łacznie kwotę 164,43 zł.
Miejsce I zdobyła klasa II SP - 113,22 zł
Miejsce II zdobyła klasa Va SP - 43,33 zł
Miejsce III klasa Vb SP - 7,88 zł
Za każdy grosz serdecznie dziękujemy.
Opiekunem akcji była Elżbieta Miksa - Wojtalczyk oraz Samorząd Szkolny.
Klasy V w średniowieczu
Uczniowie klasy 5a i 5b w tym roku szkolnym mieli doskonała okazje zaprezentować swoje umiejętności i zdolności plastyczno – techniczne. I to na lekcji historii.
Otóż jako zadanie dla chętnych nauczyciel historii Pani Agnieszka Sobolewska zaproponowała aby zainteresowani wykonali makietę średniowiecznego grodu.
Jakież było jej zdziwienie połączone z niezwykłą radością, kiedy do prac zgłosiło się tak wiele chętnych zespołów jak i pojedynczych uczniów.
Prace nad makietami trwały dwa miesiące. Były one niezwykle bogate, oddające szczegóły średniowiecznego grodu, jego charakterystyczne elementy. Wszyscy autorzy prac otrzymali oceny dodatkowe z historii.
A oto nazwiska autorów:
Klasa 5 a – Maria Kosior, Olga Cielniak, Tobiasz Kapała, Weronika Jasnos, Piotr Pakowski, Lena Karp, Marzena Rogowska
Klasa 5b – Wiktoria Strippel, Patryk Żegota, Wiktoria Bojanowska, Julia Glicner, Jakub Szkuta, Klaudia Antosiak, Wiktoria Karp, Julia Gronostaj, Ola Bezat, Julia Sęk, Julita Sypułek, Gosia Kiełb, Amelia Wojcieszak, Łukasz Owsianka.
Zdjęcia wkrótce.
Występ w Domu Seniora
We wtorek 20 grudnia uczniowie klasy Ib wraz z opiekunkami p. Dominiką Barden i p. Barbarą Chmielnicką udali się do Domu Seniora "Anders".
Uczniowie zaprezentowali Seniorom przedstwienie Jasełkowe. A po występie, przy ciastku i soku pomarańczowym, odbyło się wspólne kolędowanie.
I młodzi artyści i Seniorzy byli bardzo wzruszeni i zadowoleni z tego przedświątecznego spotkania.
Zdjęcia do obejrzenia znajdują się TUTAJ
Kartka z Aniołkiem
Po raz XII Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz. zorganizował konkurs plastyczny "Kartka z Aniołkiem".
Spośród nadesłanych około 400 prac z całego powiatu tomaszowskiego jury wyłoniło i nagrodziło prace 51 uczestników. A nie był to łatwy wybór. Wśród nagrodzonych znalazły się prace uczennic naszej szkoły.
W kategorii klas IV - VI Szkoły Podstawowej równorzędne III miejsce zajęły: Lena Karp z kl. Va oraz Małgorzata Kiełb z kl. Vb.
Natomiast w kategorii gimnazjum I miejsce zdobyła Klaudia Wojciechowska z klasy III.
Warto nadmienić, że Klaudia w tym konkursie w ciągu minionych sześciu lat rokrocznie zdobywała nagrody.
Gratulujemy.
Zapobiegajmy pożarom
Od wielu już lat uczniowie naszej szkoły licznie biorą udział w organizowynych na terenie powiatu tomaszowskiego konkursach plastycznych. Jest spora grupa dzieci, które co roku wykonują prace na konkurs "Zapobiegajmy pożarom".
Także w tym roku kilka ciekawych prac zostało przekazanych z naszej szkoły na etap powiatowy.
We czwartek 8 grudnia odbyło się podsumowanie eleimnacji rejonowych. Spośród ponad 160 prac jury wybrało także pracę naszej koleżanki Oli Baski z klasy VIb, która zdobyła wyróżnienie w kategorii klas IV - VI. Ola od trzech lat wykonuje prace plastyczne na ten i inne konkursy i prawie każdorazowo zajmuje miejsce "na pudle". Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych ciekawych pomysłów.
Ola wśród nagrodzonych
Wyróżniona praca Oli
Mikołajki
7 grudnia naszą szkole odwiedził długo oczekiwany gość - św. Mikołaj.
Wszystkim grzecznym dzieciom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły wręczył słodkie upominki.
W całej szkole zapanowała miła atmosfera, a wszystkim towarzyszył świąteczny nastrój.
Już nie możemy się doczekać kiedy Święty Mikołaj ponownie nas odwiedzi.
Wycieczka do Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach
Uczniowie klasy Va i Vb wraz z wychowawczyniami p. Jalantą Pawłowską i p. Iwoną Klag wyjechali na dwudniową wycieczkę do Miasteczka Westernowego i wcielili się w życie Dzikiego Zachodu.
Uczestnicy byli zakwaterowani w pokojach wystylizowanych na cele więzienne. Poznawali historie wielkich odkryć geograficznych, kulturę Stanów Zjednoczonych, początki polskiego osadnictwa w USA oraz obyczaje życia Indian.
Uczestnicy mieli czas na zabawę i możliwość korzystania z licznych atrakcji miasteczka : tajemnicze podziemie - przeżyli mocne wrażenia z podróży w głąb opuszczonej kopalni, koło młyńskie, kino emocji 5D, planetarium, wulkan wspinaczkowy, rzut lassem, strzelanie z łuku, wioska indiańska, mini zoo i wiele innych.
W miasteczku odbywały się pokazy - pojedynek rewolwerowców, napad na bank, pokaz kowbojski. Po kolacji były zabawy integracyjne dyskoteka/ karaoke z animatorem i pokaz iluzji. Następnego dnia zwiedzali interaktywne Muzeum Ognia - obiekt poświęcony szeroko pojętym zagadnieniom ognia i energii od czasów prehistorii poprzez współczesność, aż po wizję przyszłości. Nad ich bezpieczeństwem w miasteczku czuwał szeryf. Wracając do domu wszyscy zmęczeni po "krótkiej nocy” tak mocno zasnęli w autokarze, że nawet nie czuli jak mają ” poprawiany makijaż”.
Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI
Wiarygodna Szkoła
Od września 2016r. Zespół Szkół w Zawadzie uczestniczył w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła.
Po spełnieniu wszystkich wymaganych kryteriów w obszarze edukacyjnym, działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w szkole oraz dbałości o bazę szkoły i infrastrukturę sportową, komitet programowy przyznał Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zawadzie prestiżowe wyróżnienie jakim jest Certyfikat Wiarygodności.
Jest to czytelna deklaracja respektowania przez szkołę odpowiednich standardów w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa. Tym samym zostaje potwierdzone, że szkoła jest zarządzana skutecznie i na wysokim poziomie. Legitymowanie się znakiem firmowym Wiarygodnej Firmy w kategorii Szkoła jest skutecznym narzędziem budowania prestiżu placówki zarówno w regionie jak i w Polsce. Uczestnictwo w elitarnej grupie Wiarygodnych Szkół wyróżnia szkołę jako godną zaufania i działającą na właściwym poziomie.
11 listopada
Dnia 10 listopada 2016r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości.
W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy 5 SP: Cielniak Olgę, Jasnos Weronikę, Karp Lenę, Kosior Marię, Molsa Filipa, Rogowską Marzenę, Urbaszek Dagmarę, Wojciechowskiego Kacpra pod kierunkiem pani Agnieszki Sobolewskiej i pana Dominika Kozara. W akademii wzięła również udział uczennica klasy I a gimnazjum Oliwia Wojciechowska oraz uczeń klasy 2 SP Oskar Wojciechowski.
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie klasy III gimnazjum pod okiem pani Barbary Chmielnickiej przygotowali najbardziej popularne pieśni patriotyczne.
Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.
Umiem pływać
Dzięki wsparciu wójta gminy Tomaszów Maz. pana Franciszka Szmigla uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej mogą w tym roku szkolnym uczestniczyć w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”
Zakłada on systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.
Główne cele projektu to:
1. upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
2. nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
3. profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
4. zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowanie do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,
5. efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
6. wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
7. edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.
Uczniowie co tydzień dojeżdżają, pod opieką wychowawcy, wynajętym przez pana wójta busem na pływalnię do Tomaszowa Maz. (przy ZS nr 4). Tam przez 45 minut uczestniczą, pod okiem instruktorów i ratowników, w zajęciach nauki pływania. O przydatności tego typu zajęć może świadczyć 100 % frekwencja uczniów na kolejnych lekcjach a także uśmiech i zaangażowanie z jakim dzieci biorą w nich udział.
Śniadanie daje moc!!!
Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 8 listopada 2013 r. uczniowie klasy 2 szkoły podstawowej wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc!”.
Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączono z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.
Dzieci z niezwykłym zaangażowaniem wykonywały kolorowe i zdrowe kanapki. A w fartuszkach wyglądali jak prawdziwi „Master szefowie”.
Działania te z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację klasowej społeczności.
Szkoła Dobrego Wychowania
Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski konkurs „Szkoła dobrego wychowania”.
W okresie od 18.03.2016 do 18.11.2016 r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem tego konkursu w sposób następujący:
Zadanie 1.Wychowawcy klas przeprowadzili ze swoimi wychowankami debaty na temat dobrego wychowania i wypracowali razem propozycje do Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania. Samorząd Uczniowski zebrał wszystkie pomysły z poszczególnych klas i tak powstała nasza Szkolna Karta Zasad Dobrego Zachowania. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z opracowanym dokumentem. Zadeklarowali przestrzeganie każdego z 13 punktów Karty, składając własnoręczny podpis. Karta wraz z podpisami została umieszczona na korytarzu szkolnym, żeby mogli zapoznać się z nią również rodzice uczniów naszej szkoły.
SZKOLNA KARTA ZASAD DOBREGO WYCHOWANIA1. Dbam o kulturę osobistą.2. Nie krzywdzę innych. Reaguję na przejawy agresji.3. Przestrzegam regulaminów szkolnych i stosuję się do zasad obowiązujących w szkole.4. Nie ulegam nałogom.5. Zawsze dotrzymuję słowa.6. Szanuję własność szkolną oraz prywatną.7. Dbam o higienę osobistą i porządek wokół siebie.8. Ubieram się stosownie do sytuacji (strój galowy na akademie szkolne, obuwie na zmianę).9. Dbam o bezpieczeństwo swoje i innych.10. Wyrażam własne zdanie i szanuję opinię innych.11. Dbam o dobre relacje z rówieśnikami.12. Okazuję szacunek nauczycielom i pracownikom szkoły.13. Reprezentuję godnie szkołę.Szkolna_Karta_Zasad_Dobrego_Wychowania.pdf
Zadanie 2.Konkurs na temat savoir vivre odbył się 10 X 2016r. Został poprzedzony lekcją wychowawczą „Jestem grzeczny i nie wstydzę się swojego zachowania”. Wychowawcy rozmawiali z uczniami na temat zasad savoir vivre oraz właściwego zachowania na co dzień. Następnie wyłoniono po czworo kandydatów z każdej klasy do udziału w konkursie szkolnym. Konkurs składał się z dwóch części: testu i scenek rodzajowych. Test zawierał dwadzieścia pytań zamkniętych, za które można było otrzymać dwadzieścia punktów. Przewidziano również dogrywkę zawierającą dziesięć dodatkowych pytań. Każdy uczestnik musiał rozwiązać zadania samodzielnie. Przygotowano dwie odrębne scenki dla reprezentantów szkoły podstawowej i gimnazjum. Czteroosobowe grupki uczniów miały za zadanie przygotować występ, który zawierał co najmniej dziesięć zdań. Wszyscy przedstawiciele klas musieli brać udział w scence. Jury konkursu oceniło występy przydzielając każdemu zespołowi punkty od 1 do 6. Po sprawdzeniu testów oraz podsumowaniu punktacji za scenki i testy wyłoniono indywidualnego oraz grupowego „Mistrza savoir vivre”.
Laureatami I miejsca w kategorii grupowej zostali uczniowie klasy VI a w składzie: Kinga Szczęka, Natalia Kawaciuk, Jan Ibrom i Dawid Jabrzyk. Indywidualnie najlepiej z testem poradziła sobie uczennica klasy Ia gimnazjum Jowita Ogłuszka.
Zadanie 3.
W ramach akcji przeprowadzony został konkurs na krótką formę literacką na temat: „Moje zachowanie świadczy o mnie”. Udział w konkursie wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz klas I – III gimnazjum. Uczniowie nie byli zobligowani konkretną formą wypowiedzi, zobowiązywał ich jedynie temat. Spośród wszystkich prac komisja konkursowa wybrała trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej. Prace zostały odczytane na apelu podsumowującym udział szkoły w projekcie.
Laureatami tego konkursu zostali: w Szkole Podstawowej Daniel Wasilewski z kl. IVa, Karolina Kubryn i Aleksandra Sęk z klasy VIa w Gimnazjum Justyna Bąk i Michał Cielniak z klasy II oraz Damian Wojciechowski z klasy III.
Zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami literackimi.
Moje_zachowanie_swiadczy_o_mnie.pdf
Zadanie 4.
W dniu 14 października 2016 r. uczniowie klas Ia i Ib przedstawili przygotowaną przez siebie inscenizację nt. zasad savoir vivre na co dzień, ze szczególnym uwzględnieniem poprawnego zachowania w szkole. Prezentacja miała miejsce w sali gimnastycznej przed dyrekcją szkoły, zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, rodzicami i całą społecznością szkolną.
Główne cele przedstawienia to: zwiększenie świadomości uczniów na temat kultury osobistej, kształtowanie zasad dobrego wychowania, podkreślenie znaczenia kultury oraz zachęcanie do używania zwrotów grzecznościowych w życiu codziennym a także kształtowanie - spójnego w środowisku szkolnym - wizerunku kulturalnego ucznia, zapoznanie uczniów z kodeksem kulturalnego ucznia.
Przygotowując się do przedstawienia, uczniowie omówili formę i scenariusz przedstawienia. W obu klasach przeprowadzono dyskusję nt. formy inscenizacji. Wybrano osoby, które wcieliły się w postaci z inscenizacji. Przedstawione scenki przedstawiały uczniów w różnych sytuacjach, prezentujących ich zachowanie. Członkowie komisji, grani przez uczniów, oceniali niewłaściwe zachowanie. Kolejni uczniowie – eksperci, przedstawiali właściwe zachowania w przedstawionych scenkach.
Dzięki prezentowanym scenkom uczniowie zrozumieli, że zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia: nakrywania, podawania do stołu i jedzenia, wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru, form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, w szkole, na przyjęciach), komunikacji, zachowania się w szczególnych sytuacjach. Uczniowie dowiedzieli się, że istnieje ścisły związek pomiędzy naszą kulturą osobistą (zachowaniem) a postrzeganiem nas przez innych. Wskazano nieeleganckie gesty, zachowania i nawyki, które mogą dyskredytować nas w środowisku.
Przedstawienie bardzo się podobało zarówno uczniom, jak i dyrekcji szkoły. Uczniowie zebrali liczne pochwały.
Zadanie 5.
Szkolny konkurs na wykonanie plakatu został ogłoszony 27 kwietnia br. i trwał do 31 maja. Skierowany był do wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie mogli wykonać plakat promujący hasło „Mój wygląd świadczy o mnie” indywidualnie lub zespołowo, na formacie A1 lub A0, dowolną techniką. Na konkurs wpłynęły prace wykonane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
Jury oceniające prace w wyborze na najciekawszy plakat brało pod uwagę trafność realizacji tematu, technikę i estetykę wykonania.
Każdy uczeń biorący udział w konkursie został nagrodzony cząstkową oceną bardzo dobrą z plastyki/ zajęć artystycznych.
I miejsce zdobyła praca wykonana przez (już absolwentki gimnazjum): Alicję Lidke, Annę Gieszcz i Paulinę Dziubałtowską.
Wyróżniona została praca uczniów klasy II gimnazjum: Mateusza Wojciechowskiego, Jakuba Mularczyka i Patryka Rogowskiego.
Zadanie 6.
Od kwietnia do czerwca 2016 roku we wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje z zasad dobrego zachowania, savoir vivre. Uczniowie na zajęciach zapoznawali się z kulturą zachowania w różnych sytuacjach. Uczyli się jak powinien i jak nie powinien postępować dobrze wychowany człowiek. W dniu 5.10.2016 roku zostały przeprowadzone na lekcjach wychowawczych we wszystkich klasach pogadanki nt. „Dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka”. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Podsumowaniem projektu odbyło się na apelu szkolnym gdzie zostały odczytane Szkolne Zasady Dobrego Zachowania oraz zaprezentowane najlepsze prace plastyczne i wypracowania, a najaktywniejsze klasy i uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.
Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI.
Spotkanie z tańcami
Dziś 9 listopada na czwartej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie z muzyką.
Głównym jego tematem były tańce latynoamerykańskie. I tak wszyscy uczniowie mogli poznać podstawowe kroki cha-chy i samby a także zatańczyć kroki podstawowe pod wodzą pani Izy i pana Kamila.
Prowadzący sami zatańczyli zarówno cha-chę jak i sambę oraz rumbę.
Nie obyło się także bez konkursu na najlepsze wykonanie tych pierwszych. Słodką nagrodę otrzymali między innymi Oliwia Lubicka, Marysia Kosior i Mateusz Kwapisz.
Najwięcej zabawy było pod koniec spotkanie, kiedy to wszyscy zebrani na sali gimnastycznej uczniowie zostali poproszeni o zatańczenie w rytm samby. Zabawy było co nie miara.
Zresztą zobaczcie sami:
Uroczystość Wszystkich Swiętych
„Świat jest taki, jakimi są ludzie, a jeśli ja jestem człowiekiem,
to moja świętość oddziałuje na świętość świata. I odwrotnie.
Światłość, która jest schowana pod korcem, powoduje ciemność i zgorszenie wokoło”św. Jan Paweł II
1 listopada Kościół katolicki obchodził uroczystość Wszystkich Świętych.
Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.
Jak co roku uczniowie szkoły w Zawadzie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili zbiórkę zniczy, nazywaną przez nas „Akcją Znicz”.
Zbiórka trwała 2 tygodnie i cieszyła się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem.
W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych chętni uczniowie otrzymali znicze, by zapalić symboliczne światełko na grobach zmarłych pracowników naszej szkoły a także jej uczniów.
Uczniowie zapalili również znicze pod tablicą pamiątkową przy szkole.
Światowy Dzień
Tabliczki Mnożenia
30 września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki i przypominania sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudniejszych przypadków mnożenia.
W br. szkolnym akcja przebiegała pod hasłem : Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Nasza szkoła włączyła się w tą akcję razem z prawie 3 tys. szkół z całego świata.
Uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia indywidualnie - rozgrywając „mecz” na czas.
Wybraliśmy także najaktywniejszą klasę, czyli tą, która rozwiązała poprawnie najwięcej przykładów w ciągu całego dnia.
Egzaminatorkami rozgrywek indywidualnych były nasze Panie od matematyki - p. Iwona Klag
i p. Jolanta Cielniak.Podczas przerw międzylekcyjnych uczniów egzaminowali specjalnie do tego przeszkoleni uczniowie klasy Va.
Mistrzami tabliczki mnożenia zostali:W gimnazjum:
Michał Cielniak – I miejsce
Katarzyna Szkuta – II miejsce
Justyna Bąk – III miejsce
W szkole podstawowej:
Julia Kudlik – I miejsce
Agata Szkuta – II miejsce
Błażej Wojciechowski – III miejsce
Najaktywniejszą klasą została: klasa II gimnazjum i klasa VIb szkoły podstawowej.
Zwycięzcom gratulujemy!
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym przez cały rok!
Znów kibicujemy
Tradycją stały się już wyjazdy uczniów naszej szkoły na mecze Skry Bełchatów.
W minioną sobotę 15 października przeciwnikiem naszych ulubieńców był renomowany zespół Resovi Rzeszów. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie - jak na najlepsze zespoły PlusLigi przystało.
W czterosetowym pojedynku lepsi okazali się goście wygrywając 3:1.
Oczywiście po meczu nasze dziewczęta z gimnazjum pobiegły zdobywać autografy i zdjęcia z zawodnikami oraz innymi znanymi osobami ze świata siatkówki.
Opiekę sprawowała p. Barbara Chmielnicka
Potrójne świętowanie
14 października w Zespole Szkół w Zawadzie obchodziliśmy Święto Sztandaru, uroczystość ślubowania uczniów klas I gimnazjum oraz Dzień Nauczyciela.
Uroczystości rozpoczęły się na placu apelowym od odśpiewania hymnu państwowego oraz wciągnięcia na maszty flag państwowej i papieskiej.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z przewodniczącą Rady Rodziców p. Beatą Kawaciuk złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku patrona szkoły św. Jana Pawła II. Uczennica klasy III gimnazjum Justyna Bąk przypomniała historię i symbolikę sztandaru.
Kolejna część uroczystości - ślubowanie klas I odbyła się w sali gimnastycznej. Wprowadzony został sztandar, odczytana Rota przysięgi.
Po tym nastąpiła część artystyczna. Uczniowie przedstawili scenkę dotyczącą dobrego wychowania.Po przedstawieniu przeszliśmy do części III - Obchodów Dnia Edukacji Narodowej przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim święto nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie składali życzenia, śpiewali piosenki. Samorząd Uczniowski postanowił, na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej, przyznać i wręczyć nauczycielom „Zawadzkie Oskary” tj. Papieskie Kremówki. Nagrodzono Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Spośród wymienianych kategorii najbardziej spodobały się: „Sowa mądra głowa”, „Struś pędziwiatr”, "Szkolny Pudzian", „Strażnik Teksasu” czy „Wróżki Pełne Brzuszki”. Oprócz przepysznych kremówek każdy nagrodzony otrzymał, wykonaną przez uczniów klasy II gimnazjum, kartkę okolicznościową techniką quillingu.
Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas.
Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI