• Rok 2013/2014

        • I tak pomału dobiega końca rok szkolny 2013/2014.

          Nauczyciele są już po Radzie Pedagogicznej, wychowawcy szykują się do wypisywania świadectw.

          My chcemy pochwalić się naszymi NAJLEPSZYMI koleżankami i kolegami, którzy po całorocznej pracy już w piątek 27 czerwca otrzymają świadectwa z wyróżnieniem.

          SZKOŁA PODSTAWOWA

          klasa II

          Olga Cielniak, Lena Karp, Maria Kosior, Ernest Malinowski, Filip Molsa, Kacper Wojciechowski.

          kl. III

          Jan Ibrom, Natalia Kawaciuk, Daniel Krześlak, Kinga Szczęka.

          kl. IV

          Fabian Majda śr. 5,09
          Aleksandra Sęk śr. 4,82
          Nikola Swarbuła śr. 4,82

          kl. V

          Magdalena Nowak śr. 4,91

          kl. VI

          Michał Cielniak śr. 5,27
          Katarzyna Szkuta śr. 5,27
          Justyna Bąk śr. 5,09
          Wiktoria Szuwart śr. 5,09
          Wiktoria Drozdowska śr. 4,91
          Klaudia Wojciechowska śr. 4,91

          GIMNAZJUM

          kl. II

          Wiktoria Swarbuła śr. 5,23
          Dominka Jabrzyk śr. 4,92
          Adam Szymczyk śr. 4,77

          kl. III

          Bartosz Kosior śr. 5,00
          Kinga Kuczkowska śr. 4,93
          Piotr Owczarek śr. 4,75

          Gratujemy wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i życzymy, aby w kolejnych latach swojej nauki nie zabrakło im pilności.

           

          Wycieczka gimnazjalistów

          17 czerwca 2014 roku uczniowie klas gimnazjalnych udali się na wycieczką do kopalni Guido w Zabrzu i Oświęcimia.
                    W kopalni czekali na nas przewodnicy, którzy zaprowadzili nas do biura po kaski.

          Najwięcej emocji wzbudziła w nas winda, którą zjechaliśmy na poziom 320 m. Chodziliśmy podziemnymi korytarzami wykutymi w skałach, obserwowaliśmy maszyny górnicze wykorzystywane w kopalni od końca XIX w. do czasów współczesnych. Widzieliśmy, jak pracuje kombajn chodnikowy zwany Alpiną, oglądaliśmy przenośniki taśmowe ruchu, schodziliśmy wgłąb wyrobiska nachylonego po kątem 18 stopni, gdzie poznaliśmy najstarsze urządzenie transportowe - kołowrót pochylniany. Na koniec czekała nas niebywała atrakcja - podróż prawdziwą górniczą podwieszaną kolejką, która unosiła nas kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.


                    Kolejnym punktem wycieczki był obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.
          Szczególnie poruszył nas los dzieci przywiezionych do Auschwitz wraz z rodzicami. Tak samo jak dorośli cierpiały głód, zimno, były wykorzystywane jako siła robocza, karane uśmiercane, stały się obiektem zbrodniczych eksperymentów. Niemowlęta skazywane były na śmierć głodową.
                   Dorośli więźniowie spali na siennikach na podłodze, późnie na trzypiętrowych łóżkach - pryczach. W barakach często panowała wilgoć, ogromnymi problemami były wszy i szczury. Nic więc dziwnego, że często wybuchały epidemie chorób zakaźnych.


                    Więźniowie rano pili pół litra niesłodzonej "kawy", w południe otrzymywali  litr zupy z ziemniaków, brukwi, niewielkiej ilości kaszy jaglanej, mąki żytniej i ekstraktu "Avo". Na kolację wydawano im około 30 dag czarnego, 2,5 dag kiełbasy lub margaryny lub łyżkę stołową marmolady czy sera, co miało wystarczyć jeszcze na rano. Obóz opuściliśmy mocno przygnębieni.
                                 

                     Na szczęście humory nam się poprawiły w "McDonaldzie" koło Częstochowie.  Pokrzepieni posiłkiem udaliśmy się w drogę powrotną, którą zakończyliśmy około godziny 21- ej.

           

          W niedzielę 8 czerwca na przyszkolnym placu w Chorzęcinie odbył się Festyn poświęcony ekologii. Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Tomaszów Maz.

          Pogoda dopisała, dzięki czemu na uroczystość przybyło dużo gości. Poza informacjami o m.in. segregacji śmieci, przybyli mogli podziwiać prace plastyczne wykonane przez uczniów ZS w Komorowie i ZS w Zawadzie.
          W specjanie do tego przygotowanym namiocie liczni zgromadzeni podziwali prace na konkurs Eko-moda, Eko-plakat oraz Eko-logo. Na scenie zaprezentowały się rozśpiewane uczennice z w/w szkół, które przygotowały się do konkursu Eko-piosenki.
          Było dużo atrakcji - konkursy rodzinne, przejazdy bryczką, "zwiedzanie" wozu strażackiego, oglądanie filmów ekologicznych. Można było zasmakować w chlebie ze smalcem, spróbować smacznych ciast i napojów, posłuchać zespołu "Coś lepszego".
          Dużo emocji towarzyszyło konkursowi Eko-piosenki. Spośród zaprezentowanych dziesięciu wykonań jury zdecydowało, że I miejsce zajęła Kasia Szkuta z kl. VI  a III - Ola Sęk z kl. IV.

           

           

          Zwyciężczynią w kategorii eko-plakatu została Magda Nowak z kl. V. Wśród laureatów Eko-mody znalazły się Olga Wojciechowska z kl. III gim oraz Angelika Syta z kl. II gim. Na pierwszym miejscu w konkursie na eko-logo i eko-hasło znalazła się Dominika Jabrzyk z kl. II gim.

          Gratulujemy wszystkim laureatom.

          Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny

           

          Od 2005 roku corocznie w maju obchodzimy w szkole Święto Patrona. Jest to element tradycji szkoły, ale przede wszystkim potrzeba naszych serc. Tegoroczne Święto Patrona miało niecodzienny wymiar – przypadło bowiem w roku kanonizacji Jana Pawła II. Na kartach historii szkoły zapisze się jako niezwykły dzień dla uczniów, rodziców i pracowników.

          Szkoła wypełniła się zaproszonymi gośćmi, rodzicami, mieszkańcami Zawady i okolicznych wsi.

          Uroczystość rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego. Skupienie modlitewne wzmacniał szkolny zespół wokalny pod opieką Pani Barbary Chmielnickiej oraz orkiestra dęta pod batutą Pana Andrzeja Żerka.
          Aby uczcić rok kanonizacji naszego patrona Pani Dyrektor Ewa Szymczyk zainicjowała działania zmierzające do pozyskania trwałego symbolu dla szkoły, upamiętniające to dziejowe wydarzenie. Po rozmowach z rodzicami podjęła decyzję o zakupieniu popiersia patrona. Popiersie wykonane z białego marmuru przez małopolską pracownię artystyczną ufundowane zostało przez Radę Rodziców. Postument, na którym zostało umocowane, wykonał i przekazał w darze oddany przyjaciel szkoły Pan Adam Wyszkowski.

          Popiersie ustawione zostanie na honorowym miejscu w korytarzu szkoły. Wiemy, że będzie trwałym symbolem wartości nauczanych w szkole oraz inspiracją dla obecnych i przyszłych pokoleń tej szkoły. Być może za 30 lat któryś z naszych uczniów przyprowadzi do szkoły swoje dziecko i wspomni „A to popiersie moje dziecko poświęcone zostało w szkole, kiedy ja tu się uczyłem, a był to rok 2014 – wtedy Jan Paweł II został Świętym”.

          Uroczystego poświęcenia popiersia dokonał ks. biskup Ireneusz Pękalski. W asyście pocztu sztandarowego odśpiewany został hymn państwowy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców złożyli kwiaty i zapalili znicze.

          Następnie najmłodsi przedstawiciele szkolnej braci: Marysia Kosior i Janek Ibrom powitali wszystkich obecnych na uroczystości i zaprosili do wspólnego celebrowania Święta Patrona. Podzielili się dziecięcą radością z faktu, że 27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek wyniósł naszego patrona na ołtarze.

          Kolejnym etapem świętowania było podsumowanie IX edycji konkursu „Co nam zostawił Jan Paweł II” zainicjowanego i prowadzonego przez dyrektora szkoły Ewę Szymczyk.

          Przewodnicząca jury, mgr Alicja Gielec, polonistka z I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Maz. odczytała protokół z obrad komisji, podkreśliła wysoki poziom prac literackich oraz dojrzałość uczestniczących w konkursie gimnazjalistów.

          Zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

          Po wystąpieniach gości przyszedł czas występu artystycznego w wykonaniu uczniów ZS w Zawadzie pod kierunkiem Pana Tomasza Kosiora. Artyści przedstawili receptę na świętość według wzoru życia Jana Pawła II. Przedstawienie uatrakcyjniły występy wokalnego zespołu prowadzonego przez Panią Barbarę Chmielnicką.

          Kończąc uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły w roku Jego kanonizacji, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu oprawy techniczno - artystycznej.

          Przybyłych na uroczystość gości zaprosiła na poczęstunek przygotowany przez szkolne kucharki ( M. Malec, H. Molęda,  A. Pawlikowska).

          Pod ciepłym spojrzeniem Ojca Świętego ukrytym w marmurowym popiersiu wszyscy uczestnicy spotkania zjednoczyli się we wspólnym odśpiewaniu pieśni oazowej „Barka” i pełni pogodnej refleksji rozeszli się do domów. 

          Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny

           

          Dzień Dziecka

          Poniedziałek 2 czerwca stal w naszej szkole pod znakiem sportu. W taki sposób czciliśmy Dzień Dziecka. Już od godzinie 8 niecierpliwi sportowcy z klas II – IV gromadzili się na sali gimnastycznej nie mogąc doczekać się udziału w konkurencjach przygotowanych dla nich. Były skoki z piłkami między nogami, kręceni kółkiem hula-hop oraz biegi szybkościowe z unihokeja.

          Gdy najmłodsi zakończyli swoje zmagania przeszli na górny korytarz, gdzie czekały na nich kolejne niespodzianki. Mogli poddać się malowaniu twarzy przez Olę Bojanowską z kl. I gim.,

          grać w piłkarzyki czy ustawić się w kolejce po niesamowite stwory z balonów, które wychodziły spod rąk Magdy Piechoty i Adama Szymczyka z kl. II gim.

          Kolejnym punktem programu dla najmłodszych był film „Smerfy2”, który zainteresowani obejrzeli w sali nr 8.

          W między czasie wybrani uczniowie z każdej klasy mogli zmierzyć się z testem matematycznym, nad którym w sali nr 11 czuwały p. Jola i p. Iwona.

          W tym samym czasie na sali gimnastycznej królowali na przemian gimnazjaliści z uczniami klas V – VI SP.  Odbyły się mecze w mini piłkę koszykową, siatkową i nożną oraz przeciąganie liny. Te same konkurencje przygotowane były dla gimnazjalistów.

           

          A oto wyniki wszystkich konkurencji. Zwycięzcami zostali:

          Klasy II – IV

          UNIHOKEJ: Daniel, Wasilewski kl. II, Natalia Kawaciuk kl. III, Fabian Majda kl. IV.

          SKOKI Z PIŁKAMI: Filip Molsa kl. II, Jan Ibrom kl. III, Ola Sęk kl. IV

          HULA-HOP: Bartek Swarbuła kl. II, Daniel Krześlak kl. III, Weronika Bojanowska kl. IV

          Klasy V – VI

          MINI PIŁKA KOSZYKOWA chłopcy z kl. V

          MINI PIŁKA SIATKOWA dziewczęta z kl. VI

          MINI PIŁKA NOŻNA chłopcy z kl. V

          PRZECIĄGANIE LINY dziewczęta kl. V

          Klasy II – III gimnazjum

          PIŁKA SIATKOWA wygrana dziewcząt z kl. III

          PIŁKA NOŻNA chłopcy kl. III

          PIŁKA KOSZYKOWA chłopcy kl. III

          PRZECIĄGANIE LINY  dziewczęta kl. II

          W konkurencji matematycznej najlepszym, który zdobył tytuł ARCYMISTRZA MATEMATYKI, okazał się być Michał Cielniak z kl. VI SP.

          W klasie III najlepiej z testem poradzili sobie Jan Ibrom, Łukasz Wójcik  i Juliusz Matczak.

          W kl. IV – VI Katarzyna Szkuta kl. VI, Klaudia Wojciechowska kl. VI, Wiktor Wójcik kl. IV.

          W klasach I – III gimnazjum: Bartosz Kosior kl. III, Dominika Jabrzyk kl. II, Piotrek Owczarek kl. III

           

          Nad całością prawidłowego przebiegu wszystkich konkurencji sportowych czuwali uczniowie klasy I pod opieką swego wychowawcy p. Pawła Radzyńskiego – głównego organizatora.

          Na zakończenie wszyscy uczniowie mogli wzmocnić swoje siły poczęstunkiem od Rady Rodziców.

          To był BARDZO UDANY DZIEŃ.

           

          Mam talent

          Środa 28 maja była w naszej szkole dniem odkrywania telentów.

          Odbył się kolejny szkolny konkurs "Mam talent". Swoimi umiejętnościami w różnych dziedzinach pochwaliło się dwunastu uczestników z klas II - VI SP oraz I - II gimnazjum.

          Na czwartej godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej można było usłyszeć młodych wokalistów, instrumentalistów, obejrzeć występy tancerzy, pokaz jazdy na rolkach oraz zobaczyć nowe wcielenia znanych muzyków w Mini Playback Show.

          Jury, w skład którego weszły p. Dyrektor Ewa Szymczyk, p. Jolanta Cielniak, p. Bibianna Wojciechowska oraz Marta Miksa, miało trudny orzech do zgryzienia w wyborze najlepszych trzech wykonawców.

          Najlepszym okazał się Adam Mazurek z klasy III SP, który zaśpiewał piosenkę zespołu Lemon - "Napraw".

          Drugie miejsce zdobył duet z klasy szóstej Justyna Bąk i Klaudia Wojciechowska, które wcieliły się w Katarzynę Jamróz i Krzysztofa Respondka w piosence "Jańcio".

          Na najniższym stopniu podium uplasowała się Ola Bojanowska z klasy I gimnazjum zachwycając wszystkich wspaniałym pokazem w jeździe na rolkach.


          Nagrodę Dyrektora otrzymał zespół MAŻONETEK, w skład którego weszły uczennice z klasy II i III SP.

          Cały konkurs zorganizowany został przez uczennice klasy II gimnazjum: Paulinę i Dominikę Karp, Sarę Plich, Anię Radomską i Karolinę Tomanek, w ramach projektu edukacyjnego. Brawa należą się im nie tylko za przygotowanie konkursu, ale także za samodzielne upieczenie słodkich babeczek, które stanowiły nagrodę dla wszystkich występujących.

           

           

          Flamenco

          W piątek 23 maja uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania hiszpańskiego tańca FLAMENCO.

          Na sali gimnastycznej zebrała się cała szkoła aby podziwiać umiejętności taneczne pani Agnieszki oraz znakomitą grę na gitarze pana Tomka, którzy przyjechali do nas z kolejnym programem muzycznym.

          Kilkoro z nas wzięło także udział w konkursach tanecznych i gry na instrumentach perkusyjnych w rytm gitarowej muzyki.

          Wszyscy z wielkim skupieniem i uwagą przypatrywali i wsłuchiwali się w opowieści o gitarze, która towarzyszy tancerzom flamenco a różni się kształtem od typowej gitary klasycznej. Mogli też nauczyć się gry na towarzyszących tancerzom i wystukujących charakterystyczny rytm kastanietach.

          Czas upłynął nam bardzo szybko. To było ciekawe spotkanie z muzyką.

           

           

          Ekocanto

          W środę 14 maja w Miejskim Domu Kultury w opocznie odbyła się II edycja Konkursu piosenki Ekologiczno-Przyrodniczej "Ekocanto".

          Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z rejonu opoczyńsko - piotrkowsko - tomaszowskiego. Naszą szkołę reprezentowała Kasia Szkuta z klasy VI, która za wykonanie piosenki "Eko cza-cza" otrzymała wyróżnienie.

          Gratulujemy.

           

          Mistrz Matematyki

          We wtorek 13 maja w Zespole Szkół w Wiadernie odbył się XI Gminny Konkurs "Mistrz Matematyki".
          Uczestnicy walczyli o najlepsze miejsce dla drużyny i najwyższą lokatę indywidualną oraz o tytuł "Mistrza Matematyki". Można go było uzyskać zdobywając powyżej 75% ogólnej punktacji.
          Nasza drużyna w składzie Michał Cielniak, Katarzyna Szkuta i Wiktoria Szuwart z klasy VI zdobyła I Miejsce.
          Indywidualnie Michał Cielniak - I miejsce i Katarzyna Szkuta III miejsce, zdobywając także tytuły "Mistrzów matematyki".

          Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a upominkami zostali obdarzeni wszyscy uczestnicy.

           

          Bezpiecznie na wsi

          W całej Polsce tysiące uczniów szkół podstawowych wzięły udział w Konkursie plastycznym "Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu". Również w naszej szkole uczniowie przystąpili do wykonania prac na ten temat.

          W piątek 9 maja w siedzibie KRUS w Tomaszowie Maz odbyło się podsumowanie etapu regionalnego  konkursu. Spośród ponad 1000 nadesłanych prac w dwóch kategoriach: kl. I - III SP oraz IV - VI SP, jury wyłoniło po dziesięć najciekawszych.

          Wśród laureatów kategorii kl. IV - VI na piątym miejscu znalazła się praca wykonana przez uczennicę klasy VI naszej szkoły - Martynę Pyśkę.

          Gratulujemy sukcesu i umiejętności plastycznych i życzymy kolejnych sukcesów.

           

           

          Święto Patrona Szkoły

          Serdecznie Zapraszamy

          15 maja 2014r.

          na Święto Patrona Szkoły

          w roku kanonizacji Jana Pawła II.

          Podczas uroczystości nastąpi podsumowanie

          IX edycji konkursu

          „Co nam zostawił Jan Paweł II?”.

           

           Porządek  uroczystości :

          930 – Uroczyste rozpoczęcie na placu apelowym.

          1000 – Msza Święta pod przewodnictwem ks. biskupaIreneusza Pękalskiego.

          1100 – Wystąpienie dyrektora szkoły mgr Ewy Szymczy i zaproszonych gości.

          1110 – Podsumowanie IX edycji konkursu „Co nam zostawił Jan Paweł II?”

          1130 – Część artystyczna.

          1230– Zakończenie uroczystości .

           

          Z matematyką Za Pan Brat

          7 maja w ZSP nr 4 w Tomaszowie Maz. odbyły się X Tomaszowskie Zawody Matematyczne "Z matematyką Za Pan Brat". Z naszej szkoły wzięło w nim udział dwoje przedstawicieli z klasy 6 - Kasia Szkuta i Michał Cielniak. Konkurs złożony był z dwóch etapów: w pierwszym każdy uczestnik indywidualnie zmagał się z testem, w drugim reprezentacje szkół walczyły o zwycięstwo drużynowe. 

          Bezkonkurencyjnymi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawadzie, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów, zdobywając tym samym I miejsce na szczeblu powiatowym.

          SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

           

          Jan Paweł II - był, jest i będzie

          W sobotę 26 kwietnia w kościele pod wezwaniem św. Antoniego w Tomaszowie Maz. odbyło się podsumowanie miejsko-gminnego konkursu "Jan Paweł II - był jest i będzie".

          Uroczystość była jednym z elementów radosnego oczekiwania i dziękczynienia za kanonizację Wielkiego Papieża Świętego Jana Pawla II - patrona naszej szkoły.

          Wśrod laureatów kategorii plastycznej znalazły się dwie uczennice z naszej placówki.

          W kategorii klas IV - VI SP II miejsce zajęła praca Wiktorii Szuwart a wyróżnienie wśród gimnazjalistów otrzymała praca Olgi Wojciechowskiej z kl. III.

          Gratulujemy dziewczętom talentu i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.

          praca Wiktorii

          praca Olgi

           

           

          Kredką malowane

          W środę 9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Maz. odbył się VIII Konkurs "Kredką malowane". Wzięło w nim udział po trzech przedstawicieli szkół Tomaszowa i okolic. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Kasia Szkuta, Wiktoria Szuwart i Klaudia Wojciechowska. Tematem przewodnim konkursu była WIOSNA. W ciągu 80 minut uczestnicy wykonali kolorowe, wiosenne prace. 

          Po długich obradach jury wybrało 9 prac, wśród których znalazły się dwie, wykonane przez uczennice naszej szkoły. III miejsce zajęła Kasia Szkuta a wyróżnienie Wiktoria Szuwart.

          GRATULUJEMY!!!

          Konkursowe prace: Kasi

          Wiktorii

           

          Zawody sportowe

          8 kwietnia odbyły się MISTRZOSTWA REJONU w piłce koszykowej chłopców. Nasza niezwyciężona do tej pory drużyna rozegrała w czasie zawodów 3 mecze. Z gimnazjalistami z Brzezin wygraliśmy 26 - 6  zaś z reprezentacją gimnazjum z Wiśniowej Góry 15 - 7. W decydującym meczu przyszło nam zmierzyć się z zespołem z gimnazjum w Sulejowie. Po bardzo zaciętym meczu - szala zwycięstwa przechylała się raz w stronę jednej a  raz drugiej drużyny - przyszło nam uznać wyższość drużyny sulejowskiej. Do zwycięstwa zabrakło TYLKO 3 punktów. Wynik meczu 21 - 19.
          Ale i tak cieszymy się z II miejsca naszych chłopców i tytułu  VICE MISTRZÓW REJONU !!!!!

           

          Gratutujemy drużynie oraz p. Pawłowi Radzyńskiemu.

           


          Nie tak dawno pisaliśmy o sukcesie naszej gimnazjalnej drużyny koszykarskiej w rozgrywkach międzygminnych a już dziś cieszymy się z kolejnego ich sukcesu. We wtorek odbyły się rozgrywki na szczeblu powiatowym. Nasi chłopcy łatwo wygrali z drużyną Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Maz 23: 6 a w drugim meczu pokonali przedstawicieli Gimnazjum nr 6 - 28:13 i zajmując I miejsce awansowali do rozgrywek rejonowych.

          Naszą szkołę reprezentowali: Michał Ogłuszka z klasy I, Szymon Dworak, Tomasz Kwarciany, Cezary Kwiatkowski, Marcin Nowak, Damian Żegota i Michał Żerek z klasy II oraz Szymon Bukowski, Bartosz Kosior, Artur Kubiak, Łukasz Mazurek i Piotr Owczarek z kl. III. Do zaawodów przygotował ich p. Paweł Radzyński.

          GRATULUJEMY SUKCESU I ŻYCZYMY KOLEJNYCH UDANYCH WYSTĘPÓW.

           

           

          Konkurs Piosenki Angielskiej

          I wreszcie doczekaliśmy się wyników Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej.

          Laureatami i miejsca w kategorii gimnazjum został duet Marta Miksa i Patryk Latocha z klasy III zaś w kategorii Szkoły Podstawowej bezkonkurencyjne okazały się Justyna Bąk, Kasia Szkuta i Wiktoria Szuwart z kl. VI.

          Gratulujemy

           

          W środę 26 lutego w naszej szkole odbył się I Konkurs Piosenki Angielskiej.  Do udziału w nim zgłosiło się tylko 4 wykonawców.
          Z klasy V SP Aleksandra Pietruszczak,

          z VI SP trio Justyna Bąk, Katarzyna Szkuta i Wiktoria Szuwart,

          z II gimnazjum Dominika Jabrzyk, Wiktoria Swarbuła i Karolina Tomanek

          oraz z klasy III gimnazjum duet Marta Miksa i Patryk Latocha.

          W jury zasiadły panie: Jolanta Goszcz-Pawłowska oraz Barbara Chmielnicka.

          Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

           

          Apel z okazji 9 rocznicy śmierci i kanonizacji Jana Pawła II

          Dnia 02.04.2014 roku w całej Polsce obchodziliśmy 9 rocznicę śmierci Jana Pawła II. W związku z tym w naszej szkole odbył się apel połączony z oczekiwaniem na kanonizację błogosławionego. Przygotowali go uczniowie z klasy 6 SP oraz I i III Gimnazjum, których przygotował p. Tomasz Kosior. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Barbara Chmielnicka.

          Przewiodnią myślą przedstawienia była RECEPTA NA ŚWIĘTOŚĆ, która brzmi:

          1. Życie w blasku Boga.
          2. Powierzanie Bogu ważnych spraw.
          3. Cierpliwe znoszenie przeciwności losu.
          4. Umiejętność wybaczania.
          5. Pogoda ducha i radość.
          6. Sumienne wykonywanie obowiązków.
          7. Troska o innych.

          Na zakończenie wszyscy przeszli na plac apelowy, gdzie nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej i papieskiej na maszt. W trakcie ceremoni odśpiewania hymnu szkoły. 

           

          Międzygminne zawody w piłkę koszykową

           
          Dnia 27 marca w Ujeździe odbyły się międzygminne zawody w piłce koszykowej chłopców. Uczestniczyli w nich gimnazjaliści z Lubochni, Ujazdu i Zawady. W trzech meczach niepokonani byli reprezentanci naszej szkoły. Wygrali odpowiednio: 41:11 i 21:7.
          Drugie miejsce zajęła drużyna z Ujazdu.
          Naszym chłopcom, a byli to: Michał Ogłuszka, Szymon Plich i Filip Szczęka z klasy I, Szymon Dworak, Tomasz Kwarciany, Cezary Kwiatkowski, Marcin Nowak, Damian Żegota i Michał Żerek z klasy II oraz Szymon Bukowski, Bartosz Kosior, Artur Kubiak, Łukasz Mazurek i Piotr Owczarek z kl. III, i ich trenerowi p. Pawłowi Radzyńskiemu gratulujemy zwycięstwa i trzymamy kciuki za udane kolejne etapy rozgrywek.
           
           
           

          Zawody sportowe

          W dniu 17 marca w Wiadernie odbyły się gminne zawody w piłkę siatkową, w których wzięły udział dziewczęta z klas szóstych szkół podstawowych gminy Tomaszów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Justyna Bąk, Wiktoria Szuwart, Klaudia Wojciechowska, Wiktoria Drozdowska, Marlena Pigoń, Monika Mazurek, Katarzyna Szkuta, Joanna Urbaszek, Wiktoria Lipowska. Zawodniczki po pasjonujących meczach wywalczyły II miejsce. Gratulujemy im oraz ich trenerowi i życzymy dalszych sukcesów.

           

          Ostatki

          4 marca od rana po korytarzach szkolnych przemykały dziwne postacie, niepasujące do naszych uczniów. Maluchy przestraszyły się czarno odzianej zakonnicy z podmalowanymi oczami, długą strzykawką straszyła pięknej urody pielęgniarka, a niezliczona ilość niewyspanych mar sennych chodziła w piżamach w poszukiwaniu miękkiego łoża.

          A wszystko to, bo były OSTATKI!!!

           

          Zaprojektuj swój świat

          W piątek 28 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Maz. odbył się finał XI edycji konkursu "Zaprojektuj swój świat", który skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały: Sara Plich z kl.II, Kamila Jedyk, Ola Swarbuła i Olga Wojciechowska z klasy III.

          Konkurs odbywał się w dwóch etapach:
          - pierwszy przeprowadzony został w każdej szkole - najlepsze prace zostały przesłane do ZSP nr 6.
          - drugi bezpośrednio w ZSP nr 6.

          Uczestnikami etapu finałowego byli uczniowie z gimnazjów w Tomaszowie Maz, Rawie Mazowieckiej, Inowłodzu i Zawadzie.

          Tematem przewodnim tegorocznej edycji była moda a w szczególności twórczość francuskiej projektantki Coco Chanel.

          Uczestnicy w ciągu godziny mieli za zadanie wykonać projekt współczesnej stylizacji postaci w dowolnej technice o tematyce związanej z kreacjami Coco Chanel. Po godzinnych zmaganiach młodzi artyści wraz z opiekunami przeszli do nowo otwartej sali gimnastycznej, gdzie zostali zapoznani z życiem Coco Chanel oraz obejrzeli pokaz mody w wykonaniu tamtejszych uczniów.

          Wreszcie nadszedł moment na ogłoszenie winików i wręczenie nagród laureatom.

          Miło nam jest poinformować, że laureatką III miejsca w kategorii PROJEKT STYLIZACJI POSTACI zostala Olga Wojciechowska, która wraz z pozostałymi finalistami zaproszona została na konsultacje i zajęcia w ZSP nr 6.

          Finałowa praca Olgi
          wyżej praca z I etapu konkursu
           

           

          Zawody

          W poniedziałek 17 lutego dziewczęca reprezentacja szkoły wzięła udział w gminnych rozgrywkach piłki sitakowej. Zawody odbyły się w Zespole Szkół w Wiadernie.

          Oprócz naszych dziewcząt w rozgrywkach wzięły udział zespoły z gimnazjów w Komorowie, Smardzewicach i Wiadrnie. Trzeba nadmienić, że nasze koleżanki były najmłodszą drużyną - pozostałe to uczennice z klas III gim.

          Po zaciętych bojach o każdy punkt siatkarski, zwyciężyła drużyna z Wiaderna, która reprezentować będzie gminę tomaszów w rozgrywkach powiatowych.
          Nasze koleżanki, w składzie: Ola Bojanowska, Paulina Dziubałtowska, Ania Gieszcz, Martyna Filipczak, Sara Głowa, Ola Gruszczyńska, Sylwia Justyna, Kasia Kubacka, Ala Lidke, Karolina Owczarek z kl. I oraz Angelika Syta z klasy II, zajęły miejsce 4.
          Dziewczętom gratulujemy odwagi i zaciętości w grze ze starszymi koleżankami i mamy nadzieję, że w przyszłym roku to one będą reprezentować naszą gminę na wyższych szczeblach rozgrywek.

           

          Walentynki

          14 lutego 2014 roku w naszej szkole odbyło się święto zakochanych, czyli Walentynki.


           

          Samorząd Uczniowski pod kierownictwem pani Gabrieli Fiemy umożliwił zakochanym z naszej szkoły podarowanie tzw. "walentynki" osobie, którą dażymy szczególną sympatią. Uczniowie przygotowane przez siebie prezenty (kartki, lizaki, czekolady itp) wrzucali do skrzynki walentynkowej, która w ten dzień krążyła po naszej szkole.

          Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy zeszli do sali gimnastycznej na apel, na którym rozdano miłe niespodzianki.

          Zaskoczeni byli także nauczyciele, któży również dostali kartki walentynkowe od swoich uczniów.

           

           

          Mikołajkowy Turniej Sportowy klas II - III

          Od lat tradycją najmłodszej grupy wiekowej naszj szkoły jest "Mikołajkowy Turniej Sportowy". Przygotowuje go p. Agnieszka Skórkowska-Milczarek przy współpracy z p.Agnieszką Sobolewską.

          Uczniowie klas II i III z niecierpliwością czekali na ten dzień. Przygotowywali się do niego od tygodnii. Szykowali czerwono-białe stroje i czapki Mikołaja.

          Wreszcie nadszedł wyczekiwany dzień. W czwartek 6 lutego o godz. 1030 uczniowie weszli do sali gimnastycznej. Tam czekał już na nich Święty Mikołaj przywitany gromkimi okrzykami i brawami. W tym roku do wspólnej zabawy i kibicowania przyłączyli się również uczniowie z klasy IV.


          Po podzeleniu na drużyny - żeby było sprawiedliwie każdy uczestnik ciągnął karteczkę z narysowaną czerwoną lub czarną piłeczką, rozpoczęła sięrywalizacja. Były wyścigi zaprzędów Mikołaja z prezentami, zbieranie rozsypanych po sali śnieżynek, odkrywanie kolorowych bombek z literkami i odczytanie hasła. Emocji było co niemiara. Cały czas uczestnikom towarzyszył doping koleżanek i kolegów. Ostatnią konkurencją, która wzbudziła najwięcej emocji, był slalom z prowadzeniem piłeczki kijem hokejowym zakończony celnym strzałem do bramki. Doping był tak głośny, że na salę co i rusz zaglądali ciekawi wydarzenia nauczyciele. Było dużo radości i śmiechu. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.

           

          Warszawa

          Drugi dzień ferii, dla niektórych uczniów naszej szkoły, zapisze się na długo w pamięci. Grupa 52 osób wybrała się na zwiedzanie Warszawy. Trzeba było wstać bardzo wcześnie, gdyż zbiórka została zaplanowana na 6:30. Nikt nie zaspał, autokar przyjechał o czasie
          i mimo mrozu, który zamienił śnieg na jezdni przy szkole  w lodowisko ruszyliśmy.

          Po przybyciu do stolicy udaliśmy się do Złotych Tarasów aby w multikinie obejrzeć film:"Hobbit. Pustkowie Smauga" w technologii 3D. Wrażenia były niesamowite, efekty specjalne zapierały dech w piersiach.

          Po seansie towarzystwo opadło liczne restauracje fastfoodowe - głównie McDonald`s, by po uczcie duchowej wzmocnić i ciała.

          Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy. To była wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której mogliśmy wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi. Na wystawie naszymi przewodnikami były osoby niewidzące lub niedowidzące, które pomagały nam pokonać trudności w kompletnych ciemnościach. To ciekawe doświadczenie - dla nas widzących - dało nam wiele do myślenia, jak w życiu radzicćsobie muszą osoby niewidzące.

          Ostatnim odwiedzanym przez nas miejscem była Manufaktura słodyczy Cukier Lukier.
          W tej małej fabryce mogliśmy zobaczyć jak są robione ręcznie lizaki i cukierki.



          W sklepie rozchodził się niesamowity i zachęcający do spróbowania słodkości zapach.
          Po krotkiej prezentacji każdy z uczestników wycieczki mógł własnoręcznie wykonać lizaka
          o malinowym smaku. Po tej pracy (zajęła ona wszystkim prawie 50 minut) wiele osób zaopatrzyło się w liczne rożkowe, laseczkowe, serduszkowe i tym podobne słodkości.

           

          Powrót do domu upłynął nam na omawianiu szczegółów wycieczki.

          Zachęcamy czytelników do odwiedzenia tych niesamowitych miejsc.

           

           

          Jasełka

          20 grudnia 2013 r. dzieci z najmłodszych klas naszej szkoły  wystąpiły  w Jasełkach Bożonarodzeniowych.  Przedstawienie poprzedzone było wieloma przygotowaniami
          i próbami. Wykonano zaproszenia dla uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły.
          Nad wszystkim czuwały  wychowawczynie kl. III i II p. Agnieszka Skórkowska- Milczarek
          i p. Agnieszka Sobolewska, natomiast p. Tomasz Kosior zadbał o oprawę  świetlną
          i nagłośnienie. Godnym podkreślenia jest również fakt, że rodzice uczniów zaangażowali się w przygotowanie świątecznego występu. Pomagali w wykonaniu scenografii, kostiumów i rekwizytów. Zaproszeni na przedstawienie z podziwem przyglądali się, jak ich pociechy doskonale radzą sobie na scenie. Przez prawie godzinę  mali aktorzy odtwarzali  wzruszającą opowieść o narodzinach Jezusa w ubogiej betlejemskiej stajence.

          Uzupełnieniem Jasełek było wspólne kolędowanie przy żłóbku, a także podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie wzajemnie szczerych, serdecznych życzeń. Wszystko to sprawiło,
          że Jasełka zostały bardzo ciepło przyjęte przez widzów i dostarczyły wszystkim niesamowitych wrażeń. Po zakończeniu występu  rozległy się gromkie i zasłużone brawa dla młodych aktorów. Radości z przebiegu Jasełek nie kryła również p. Dyrektor Ewa Szymczyk, która podziękowała wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego świątecznego występu.

          Opracowanie AMS

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Album fotograficzny"

           

          Mikołajki

          Jak co roku z naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki.
          Dzień 6 grudnia od rana był pełen rozmów, o której odwiedzi nas Święty.

          Największą szczęściarą okazała się Pani Dyrektor, do której Długobrody przybył w pierwszej kolejności. Po wyrecytowaniu przez nią wierszyka, Mikołaj zdecydował, że pani Dyrektor zasłużyła na prezent.


          Niewątpliwie największe podekscytowanie powinny okazywać maluchy, które w tym roku ze spokojem, ale mimo wszystko i z wielką radością przyjęły Mikołaja.
          Ku zdziwieniu najserdeczniej witała naszego gościa klasa II gim., która aż piszczała
          z radości.

          Mikołaj nie zapomniał także o nauczycielach i personelu ofiarowując im drobne upominki.

           

          Dzień upłynął bardzo miło.

          Mikołaju zapraszamy za rok!!!

           

           

           

          Kartka z Aniołkiem

          W piątek 13 grudnia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Tomaszowie Maz. odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego "Kartka z Aniołkiem".
          Wśród laureatow konkursu znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły.
          III miejsce w kategorii kl. IV - VI zajęła uczennica kl. VI SP Klaudia Wojciechowska
          a wyróżnienie w kategorii kl. I - III  zdobył Adam Mazurek z kl. III SP.

          Gratulujemy sukcesu!!!

          Praca Klaudii

           

          Zapobiegajmy pożarom

          W czwartek 5 grudnia w świetlicy komendy Straży Pożarnej w Tomaszowie odbyło się podsumowanie eliminacji powiatowych ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".
          Miło jest nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum.
          I tak Wiktoria Swarbuła z kl. II zajęła II miejsce a wyróżnienie przyznano Aleksandrze Swarbule z kl. III i jej bratu Krzysztofowi Swarbule z kl. I.

          Gratulujemy sukcesu!!!

           

                 

          Prace Wiktorii, Oli i Krzysztofa.

          http://tomaszow-mazowiecki.e-tomaszowski.pl/index.php/news/view/240

           

          Lepiej

          Poniżej zamieszczamy efekt pracy uczniów naszej szkoły - zwłaszcza z kl. VI SP oraz II gim, jak również kilku nauczycieli, którzy zaangażowali się w część konkursu "Tesco dla szkół" i wymyślili dwuwersowe wierszyki tzw. LEPIEJE. Teksty krótkie, z humorem i morałem.

          Lepiej brzuszek płaski mieć, niż wyrzucać chleb jak śmieć.

          Lepiej dać dzieciom piernika niż wyrzucać do śmietnika.

          Lepiej dać kanapkę bratu, niż marnować żywność światu.

          Lepiej dać odpadki krowie, niż na śmietnik, cni panowie.

          Lepiej dać warzywa krowie niż rozrzucać je po rowie.

          Lepiej dzisiaj nie marnować niż jutro bardzo żałować.

          Lepiej jadła nie marnować, niż zmarnować i żałować.

          Lepiej jadło oddać kurze niż wyrzucać na podwórze.

          Lepiej jest dziś wszystko zjadać niż się potem wyspowiadać.

          Lepiej jeść dać byle komu niż wyrzucić po kryjomu.

          Lepiej jeść marchewkę świeżą, niż mięso ze starych zwierząt.

          Lepiej owcy  jedzenie dać niż ma się później zmarnować.

          Lepiej kotu mleka nalać niż je potem gdzieś wywalać.

          Lepiej kotu nie żałować niż by miało się zmarnować.

          Lepiej kup ciut mniej na rynku niż wyrzucaj żywność synku!

          Lepiej kupić ciut za mało, niż dać by się zmarnowało.

          Lepiej mało mieć w koszyku, niż wyrzucać na śmietniku.

          Lepiej nie marnować papu niźli siedzieć w ciągłym strachu.

          Lepiej nie przekarmiać gości,  niż mieć potem niestrawności.

          Lepiej oddać resztę dania niż ma iść do zmarnowania.

          Lepiej papu nie marnować niż później przez rok głodować. 

          Lepiej pokarm dać dla dzieci niż wyrzucić go do śmieci.

          Lepiej psu dać kotlecika niż wyrzucać do śmietnika.

          Lepiej psu dać polędwicę niż wyrzucić na ulicę.

          Lepiej słuchać Tesco, bracie, niż marnować żywność macie.

          Lepiej talent mieć do spania, niż do życia marnowania.

          Lepiej wsuwać sto marchewek niż wylewać je do zlewek.

          Lepiej z głową jest kupować, niż zakupów pół zmarnować.

          Lepiej z głową kupuj, hej niż w portfelu nic nie miej!

          Lepiej z pieskiem podzielić się niźli ma pokarm zepsuć się.

          Lepiej zdrowym być i basta niż zmarnować kawał ciasta.

          Lepiej zjadać całe danie, niż wyrzucić, miłe panie.

          Lepiej zjeść zdrową jarzynkę niż mieć z bólu smutną minkę.

          Lepiej zjeść zdrową malinę niż dzień potem mieć anginę.

          Lepiej zmrozić bigos w domu, niż wyrzucić po kryjomu.

          Lepiej zrobić mniej jedzenia niż mieć więcej do stracenia.

          Lepiej zwierzętom swym chleb dać niż ten boży dar zmarnować.

           

          11 LISTOPADA

          Aby uczcić Dzień Odzyskania Niepodległości, uczniowie klasy VI SP przygotowali program artystyczny, w którym krótko zobrazowali historię tego wydarzenia.
          Do występu przygotowała ich Pani Aneta Grzegorzewska.
          Oprócz tradycyjnych wierszy mogliśmy usłyszeć pieśni patriotyczne: "Biały Krzyż"
          z repertuaru zespołu Czerowne Gitary w wykonaniu Kasi Szkuty, "Kocham Cię Polsko"
          (z popularnego niegdyś programu TVP).
          Występ został ubogacony  wykonaniem na saksofonie "Roty" przez Szymona Dworaka
          z klasy II gim.

          Opr. S.W, K.K

           

           

           

          Zdj. KK, BCH.

           

          Zawody sportowe

          W środę 6 listopada, w Ujeździe nasi fantastyczni koledzy z gimnazjum reprezentowali szkołę w Międzygminnych Mistrzostwach w piłce ręcznej. Ich przeciwnikami byli uczniowie gimnazjów z: Ujazdu, Lubochni, Żelechlinka, Rzeczycy
          i Budziszewic.

          Po zaciętych meczach nasza drużyna w składzie: Michał Ogłuszka, Krzysiek Swarbuła, Filip Szczęka,Tomek Kwarciany, Michał Żerek, Czarek Kwiatkowski, Marcin Nowak, Szymon Dworak, Damian Żegota, Artur Kubiak, Szymon Bukowski, Łukasz Mazurek, Dominik Gruszczyński, Bartosz Kosior i Piotrek Owczarek, zajęła III miejsce.

          Gratulujemy sukcesu !

           

          VIII Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

          We wtorek 5 listopada w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbyły się przesłuchania do organizowanego od ośmiu lat Konkursu Pieśni Patriotycznej. Jak co roku uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w to wydarzenie.

          Szkołę Podstawową reprezentował zespół " Nona" w składzie: Ola Mazurek, Ola Pietruszczak, Justyna Bąk, Wiktoria Drozdowska, Magda Kosior, Kasia Szkuta
          i Wiktoria Szuwart, które zaprezentowały piosenkę "Polskie kwiaty".

          W skład zespołu Gimnazjum, który przebojowo wykonał pieśń "Serce w plecaku" weszli: Ola Bojanowska, Filip Szczęka, Paulina Karp, Magda Piechota, Ania Radomska, Karolina Tomanek, Kinga Kuczkowska, Marta Miksa i Ola Swarbuła.

          Poza zespołami mieliśmy solistkę - Kasię Szkutę, która wykonała utwór "Mały Jaś z AK"

           

           

           

           

          Eko - Klekot wyniki

                 28 października 2013r. w Galerii „Atlas Sztuki” w Łodzi odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego konkursu krasomówczego dla uczniów gimnazjum „Eko Klekot”.
                 Celem konkursu było rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego wysławiania się oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.
                 Uczestnicy w czasie 10-minutowego wystąpienia mieli zaprezentować argumenty przemawiające za ochroną fauny i flory naszego kraju.
                Jury konkursu w składzie M. Michalak (TVP), W. Gnacikowska (Gazeta Wyborcza), M. Komar(Radio Zet), Janina Kosman (z-ca burmistrza Gminy Łask), A. Masiulanis (Dyrektor  Grupy Atlas), M. Ciepłucha (LOP) podkreśliło bardzo wysoki poziom konkursu oraz profesjonalne przygotowanie uczestników.

                 Spośród 60 finalistów najlepszy w całym województwie łódzkim okazał się uczeń II klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Zawadzie Adam Szymczyk. Satysfakcja jest tym większa, że szkoła w Zawadzie byłą jedyną wiejską szkołą wśród łódzkich, zgierskich i pabianickich reprezentantów krasomówców. Adam otrzymał dyplom i nagrodę w postaci nowoczesnego tabletu oraz 5 tysięcy dla szkoły na remont dowolnie wybranej pracowni. Tym samym udowodnił, że słowo ma wielką moc a dobrze wypowiedziane słowo stanowi prawdziwe bogactwo.
          Swoje umiejętności oratorskie Adam udowodnił już zdobywając I miejsce w powiatowym konkursie poezji w języku angielskim (2012 r.) oraz II miejsce (2013) wspólnie z dwiema koleżankami M. Piechota i A. Syta za film pt. „Dzikie wysypiska pod okiem kamery” w ramach konkursu w XXIII Seminarium Studenckim „Problemy Ochrony Środowiska” organizowanym przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

           

          Sztuka wystąpień publicznych to cenna umiejętność, która przydaje się na każdym etapie życia. Od  najmłodszych lat szkolnych kładzie się silny nacisk na kształcenie umiejętności  tworzenia oraz właściwego prezentowania własnych wypowiedzi.Dzięki sukcesowi w konkursie Adam stał się najmłodszym sponsorem w dziejach naszej szkoły” – dodaje z uśmiechem dyrektor szkoły.

          Gratulujemy Adamowi sukcesu i cieszymy się, że nasza szkoła skorzysta z jego talentu :)

           

           

           

          Święto Sztandaru Szkoły

          Środa 16 października była w naszej szkole dniem potrójnie uroczystym.
          A to dlatego, że obchodziliśmy rocznicę przyjęcia Sztandaru Szkoły, święto Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów I klasy gimnazjum.

                      Na początku Pani Dyrekto przypomniala symbolikę sztandaru, który dzielnie prezentowany był przez Patryka. Następnie delegacja uczniów złożyła kwiaty i znicze przy tablicy patrona szkoły.

                      Drugią część rozpoczęła uczennica klasy I gimnazjum Ola Bojanowska, ktora przywitała wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na uroczystości ślubowania. Listę obecności pierwszoklasistów sprawdziła Pani Dyrektor oraz przyjęła rotę przysięgi składanej przez pierwszoroczniaków. Po uroczystym pasowaniu na uczniów Gimnazjum głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców, życząc im jak najlepszych wyników w nauce.

                       W trzeciej części prezydent szkoły Ania Gieszcz złożyła na ręce Pani Dyrektor życzenia dla pracowników szkoły z racji Dnia Nauczyciela. Każdy pedagog i pracownik otrzymał przepiękną różę oraz kartę z życzeniami, którą własnoręcznie wykonali uczniowe kl. II na zajęciach artystycznych.

                        Na zakończenie świeżo upieczeni gimnazjaliści wykonali zespołowo piosenkę z repertuaru Marka Grechuty - "Dni, których nie znamy" a przedstawiciele klasy II wręczyli im drobne upominki.

          Wszystkim uczniom klasy I życzymy wytrwałości, zapału  i cierpliwości w zdobywaniu wiedzy.

          Zdjęcia wkrotce.

           

          XIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy

          Gdy dzwoni budzik, uczeń niechętnie wstaje z łóżka, no chyba, że jedzie na wycieczkę. Dziś właśnie tak było w naszym przypadku. Nie była to jednak zwykła wycieczka lecz pielgrzymka do Częstochowy.


          To własnie 10 października przypadła w tym roku już XIII Pielgrzymka Szkół im.Jana Pawła II w Częstochowie.
          Spod szkoły wyjechaliśmy parę minut po godzinie 8.

           

          Droga nie dłużyła się zbytnio, gdyż odmówiliśmy tajemnicę różańca, a tuż przed Częstochową uczyliśmy się śpiewać i pokazywać piosenkę o dzielnym, pracowitym wróbelku Walerku, naprawiającym swój popsuty werbelek.
          Po drodze mijały nas liczne autokary zapełnione dziećmi ze szkół podstawowych i przedszkoli oraz młodzieżą gimnazjalną i ponadgimnazjalną śpieszącą na spotkanie.

          Gdy dotarliśmy na miejsce, udaliśmy się na Mszę Świętą przed szczytem jasnogórskim. Tam zgromadzona już była rzesza młodych ludzi wraz z opiekunami.

          Nad głowami wielu uczestników powiewały liczne transparenty i banery z nazwami szkół i miejscowości. Również my - dzięki Radzie Rodziców - mogliśmy po raz pierwszy pochwalić się pięknym banerem.

          Po mszy, na której biskup radomski Henryk  Tomasik zachęcał nas do trwania przy kościele i w kościele, kupiliśmy pamiatki i udaliśmy sie do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i Bazyliki jasnogórskiej.

          W drodze powrotnej zaliczyliśmy standardowy punkt wycieczki czyli McDonald's i zadowoleni po udanym dniu wróciliśmy do Zawady.

          Jednym z budujących momentów spotkania było wysłuchanie modlitwy do Jana Pawła II ułożonej przez  Jakuba, jednego z uczestników spotkania:

          "Błogosławiony Janie Pawle II dopomóż mi, abym był dobrym człowiekiem
          i poszedł do Nieba. Proszę dopomóż mi, abym potrafił przezwyciężać swój egoizm, wygodnictwo, strach, lenistwo, abym umiał poświęcać się, przebaczać, wychodząc naprzeciw drugiemu człowiekowi.
          Dodawaj mi odwagi i siły do pokonywania codziennych trudności  życiowych
          i wstawiaj się za mną u Boga.

          Spraw, abym dostrzegał w życiu tylko prawdę, dobro i piękno jako źródło świętości, pokoju i zbawienia wiecznego. Ufam, że zobaczymy się w krainie wiecznej szczęśliwości.

          Amen"

          Niech ta modlitwa stanie się też Waszą.

          tekst MM, BCH
          zdjęcia KK

           

           

          Eko Klekot

          Po etapie szkolnym przyszedł czas na wojewódzki. Konkurs "Eko-Klekot" potrakotwaliśmy poważnie i przez kilka tygodni ćwiczyliśmy do występu krasomówczego.
          W końcu nadszedł ten dzień, kiedy mogliśmy zaprezentować się przed jury w Galerii " Atlas Sztuki" w Łodzi.

          Od rana wszyscy żyli w stersie czy sobie poradzą. Każdy z nas dał z siebie jak najwięcej i chyba sie udało, bo zostaliśmy pochwaleni przez oceniajacych.

          Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, o których oczywiście niezwłocznie Was poinformujemy.

          opracowała MM

           

           

          zdjęcia KK

           

          Sprzątanie świata

                      20 września tego roku wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Zawadzie wraz ze swoimi nauczycielami wzięli  udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Uczniowie wyposażeni w worki na śmieci rękawiczki i odpowiednie ubrania z zaangażowaniem sprzątali teren wokół szkoły oraz okoliczne domy. Pogoda dopisała - deszcz przestał padać już rano a słońce nieśmiało przedzierało się przez chmury, z zaciekawieniem przyglądając się naszym poczynaniom.

                      Uczestnicy akcji wysprzątali chodniki, drogi i trawniki ze wszystkich leżących tam śmieci, co zajęło około dwóch godzin. Uczniowie rozpoczęli swoje działania ok. godziny 9:40 - rozchodząc się w różnych kierunkach, po czym wrócili na piątą lekcję o 11:50.

                       Wszyscy w świetnych humorach, choć z pustymi brzuchami,  wrócili do szkoły skonsumować przygotowane pączki.

                       Okolica wysprzątana - oby efekt pracy uczniów Zespołu Szkół w Zawadzie utrzymał się jak najdłużej.Kolejna taka akcja już za rok, przeto prosimy czytających aby postarali się nie rozrzucać śmieci na chodniki tylko do koszy.

           

           

          opracowanie i zdjęcia KK

           

          Festyn rodzinny


          Krótka relacja z FESTYNU RODZINNEGO

                       Przygotowania do festynu były, można powiedzieć, błyskawiczne. Mieliśmy bowiem na nie jedynie tydzień. Z małymi problemami jednak wszystko się udało.
                       Frekwencja na imprezie rodzinnej była bardzo duża, co bardzo nas ucieszyło i zmotywowało do pracy. Na scenie można było obejrzeć nasze umiejętności wokalne, taneczne i prezenterskie, a także wziąć udział w licznych konkursach.
                       W czasie festynu odbywały się liczne zawody sportowe dla wszystkich członków rodzin. Rodzice wraz z dziećmi aktywnie rywalizowali o puchar dyrektora szkoły. Były zawody w przeciąganiu liny, wyścigi na wesoło, slalomy oraz inne gry i zabawy sportowo-rekreacyjne.         

          Współzawodnictwem rodzinnym niewyobrażalnym zainteresowniem cieszyły się kucyki i kule wodne oraz dmuchańce. Bardzo entuzjastycznie został także przyjęty pokaz ZUMBY przygotowany przez KGW w Luboszewach pod przewodnictwem pani Małgorzaty Łaskiej. Mamy nadzieje, że smakowała także grochówka i ciasta przygotowane prze szkolną stołówkę i naszych rodziców.
          Czymś nowym była możliwość obejrzenia wnętrza karetki i zrobienia sobie podstawowych badań.
                         Przedostatnim punktem programu festynu było roztrzygniecie loterii fantowej, w której główną nagrodą był tablet. Po nagrodzeniu szczęśliwców nadszedł czas na "Just dance dla każdego", w którym biernie wzięło udział wielu uczniów i absolwentów naszej szkoły.
          Niestety po tak intensywnym dniu trzeba było wrócić do domu aby wypocząć na kolejny dzień nauki - dobrze, że chociaż pozostaną wspomnienia.

          opracowanie MM

           

          W zakładce Album fotograficzny można już obejrzeć zdjęcia z festynu.

           

          Rozpoczęcie roku szkolnego

          Od udziału  we mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Małgorzaty w Chorzęcinie uczniowie Zespołu Szkół w Zawadzie rozpoczęli rok szkolny 2013/2014.
                    Po przybyciu do szkoły wszyscy udali się do odnowionej sali gimnastycznej by wysłuchać Pani Dyrektor, która poinformowala m.in. o planie pracy w najbliższych miesiącach, wykonanych w czasie wakacji pracach remontowych na terenie szkoły oraz mającym się odbyć w najbliższą niedzielę FESTYNIE.
                    W szczególny sposób pani Dyrektor przywitała część uczniów klasy IV, ktorzy do tej pory uczyli się w SP w Chorzęcinie. Następnie wszyscy uczniowie udali się do izb lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, którzy podali im plan nauki na najbliższy tydzień. O godzinie 11 wszyscy wrocili do domów, by tam odetchnąć jeszcze wakacyjnym wspomnieniem i przygotować się na nahbliższy rok intensywnej pracy.

                     Wszystki uczniom życzymy jek największej ilości szóstek i piątek a nauczycielom cierpliwości.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zawadzie
      • 044 710-90-75
      • Zawada 249/255, 97-200 Tomaszów Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych