• 15 czerwca 2013r. szkołę naszą odwiedziła grupa wyjątkowych gości. Byli to abiturienci I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Maz. z roku 1951. Wśród zacnych gości znalazł się inicjator spotkania p. Wacław Wojciechowski, absolwent szkoły w Zawadzie z 1946r.
            Gościom trudno było uwierzyć, że polska szkoła wiejska może być tak dobrze wyposażona.
            Z uznaniem obejrzeli 2 pracownie komputerowe, pracownię językową w całości pozyskaną przez panią dyrektor ze środków pozabudżetowych, izbę patrona, pracownię artystyczną, salę gimnastyczną, szkolne boisko wielofunkcyjne. Z zaciekawieniem wysłuchali historii nadania szkole imienia oraz sztandaru, zagospodarowania placu apelowego i dziedzińca szkoły. Wyrazili podziw dla zapału, kreatywności i menedżerskich umiejętności zarządzającej szkołą mgr Ewy Szymczyk. Urzeczeni wyjątkowo ciepłym przyjęciem przez Panią dyrektor, goście przekazali szkole kwotę 700,00 zł., którą dyrekcja przeznaczyła na zakup kompletu atrybutów do szkolnego pocztu sztandarowego.

W skład kompletu wchodzą szarfy, na których wyhaftowana została złotymi nićmi nazwa szkoły (luksus, na który dotychczas nie mogliśmy sobie pozwolić) oraz podwójne komplety rękawic dla chorążego i asysty. Przeznaczenie ofiarowanej kwoty na taki właśnie cel wydaje się nader trafne, bo pozwoli upamiętnić tę niecodzienną wizytę dając przykład więzi międzypokoleniowej.