•

W sobotę 28 maja 2011r. wójt gminy Tomaszów Maz. Franciszek Szmigiel oraz przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pierścińska dokonali uroczystego przecięcia wstęgi otwierając nowe boisko szkolne.

Licznie zebranych gości powitała pani dyrektor szkoły Ewa Szymczyk. W imieniu uczniów i rodziców słowa podziękowania dla władz gminy i dla dyrekcji szkoły skierowali uczniowie: Sebastian Kawaciuk, Magdalena Nowak oraz Paulina Jabrzyk.

Głos zabrał wójt życząc sukcesów sportowych i aktywnego spędzania czasu wolnego. Następnie oddał celny strzał na bramkę, nagrodzony licznymi brawami uczestników uroczystości. W imieniu dyrektorów szkół gminnych gratulacje złożył dyrektor  Zespołu Szkół w Smardzewicach p. Waldemar Fijałkowski przekazując szkole piłkę siatkową.

Po oficjalnych wystąpieniach na płycie boiska zaprezentowały się szkolne grupy sportowe w pokazach artystyczno – sportowych: układ z szarfami (instruktor B. Drozdowska), pokaz sportowy Gymstic (instruktor
        E. Szymczyk) oraz w pokazie piłki koszykowej ( instruktor P. Radzyński). Niezwykły aplauz publiczności wywołał występ żonglerski absolwentki szkoły Ani Szymczyk, a także nowoczesny taniec sportowy w wykonaniu gimnazjalistek i 4-letniej Mai.

Po sportowej części konferansjerzy S. Miksa i D. Ogórek zaprosili wszystkich na koncert orkiestry dętej OSP w Zawadzie pod batutą p. Andrzeja Żerka.

Podczas zorganizowanego przez Radę Rodziców w tym dniu festynu rodzinnego przygotowano loterię fantową z możliwością wylosowania kolacji przy świecach, zestawów obiadowych, kursu Gymstic, biletów na koncert „Serce na dłoni”, karnetów na basen, talonów na zakupy, bezpłatnego mycia samochodu, wizytę w salonie fryzjerskim i kosmetycznym. Korzystając z ofert stoisk gastronomicznych można było podziwiać występy uczniów, bawić się rodzinnych konkursach sportowych. Nad przebiegiem festynu czuwali nauczyciele J. Cielniak i K. Gabryszewski.