• W roku szkolnym 2016/2017 klasa Ib brała udział w projekcie edukacyjnym pt: "W jaki sposób styl życia wpływa na nasze zdrowie?” pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
            Natomiast pozostałe klasy gimnazjalne, łącznie z klasą Ib zaangażowały się w działania związane z realizacją ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Trzymaj Formę".

Celem głównym tych projektów była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wsród młodzieży szkolnej i ich rodzin, przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Projekty składały się z czterech etapów - przygotowania, planowania, realizacji i prezentacji. Uczniowie byli aktywni we wszystkich etapach. Podczas przygotowania uczniowie wspólnie z nauczycielem opracowali tematy i cele projektu, pracę, harmonogram, krytaeria wykonania i przedstawili rezultaty. Podczas pracy metodą projektu uczniowie uczyli się przez działanie - zdobywali nową wiedzę i doświadczenia.

W ramach form propagowania wiedzy o zdrowym stylu życia uczniowie przez ten rok szkolny podjęli następujace działania: przeprowadzono ankietę – „Kolorowo znaczy prawidłowo?”, zorganizowano konkurs plastyczny – „Potrawy na obrazach”. Zaproszono dietetyka z Natur House z c.h. Tomax w Tomaszowie Maz. Zorganizowano konkurs na najlepszy wiersz  - „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz wypromowano jabłko jako źródło witamin organizując - Dzień Jabłka„Jabłko dla każdego”. Przeprowadzono zajęcia multimedialne - „Rola witamin". Zorganizowano zajęcia rekreacyjne z przyborem  Gymstick - kształtujące prawidłową postawę ciała – dla uczniów gimnazjum. Jedną z najlepiej cieszących się akcji wsród młodzieży było zorganizowanie kawiarenki „Zdrowej żywności” – przygotowano zdrowe przekąski oraz podsumowano wszystkie działania dotyczące projektów – 7 kwietnia 2017 r. w Światowy Dzień Zdrowia. Uczniowie Ib oferowali do sprzedaży trzy rodzaje sałatek: owocową, warzywną, grecką oraz ciasta: jabłecznik, szpinakowe i marchewkowe. W przygotowaniu przekąsek pomogli rodzice.

Dzięki udziałowi w projektach młodzież uswiadomiła sobie, jak ważny jest codzienny ruch, prawidłowe odżywianie oraz ile istnieje róznych form aktywnego odpoczynku. Projekty rozwijały kreatywność uczniów, pracę w grupie, umiejętności komunikacyjne. Rodzice wspierali akcję, wyrażali się pochlebnie o całym przedsięwzięciu.

Opiekunem projektów była p. Elzbieta Miksa - Wojtalczyk - wychowawca klasy Ib.