• PROGRAM EDUKACYJNY

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„SOKI I MUSY – WITAMINY W SMART FORMIE”

Krajowa Unia Producentów Soków

PROJEKT W KTÓRYM BIERZE UDZIAŁ KLASA II SP

„Soki i musy – witaminy w SMART formie” program skierowany do klas 1 - 3 szkół podstawowych. Celem projektu jest promocja właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci zgodnie z zalecaniami ekspertów ds. żywienia. Jest on realizowany na rynku: polskim, słowackim, czeskim, litewskim oraz rumuńskim. Udział w programie jest bezpłatny.

Celem Programu jest przedstawienie dzieciom z klas I–III szkół podstawowych korzyści wynikających ze spożywania owoców, warzyw oraz powstających z nich 100% soków i musów. Pokazanie,  że są to produkty istotne w codziennej diecie oraz stanowią naturalne źródło cennych witamin i składników mineralnych, tak bardzo potrzebnych do prawidłowego rozwoju dzieci.

Edukacja o prawidłowych nawykach żywieniowych to ważny element prewencji wielu chorób, które dotykają nasze społeczeństwo. Dzieci są naszą przyszłością i dzięki oswojeniu ich z ideą zbilansowanej diety możemy skutecznie walczyć z epidemią otyłości i chorobami cywilizacyjnymi współczesnego świata.

W ramach programu otrzymaliśmy  pomoce naukowe opracowane przez prof. Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Małgorzatę Żytko oraz dr Agnieszkę Kozioł-Kozakowską, Kierownika Pracowni Dietetyki Pediatrycznej Instytutu Pediatrii, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Do dyspozycji nauczyciela przekazano m.in.:

• atrakcyjnie opracowane materiały merytoryczne

• materiały dydaktyczne, w tym 6 bloków aktywności oraz kart pracy dla dzieci.

Ich treści informują o prawidłowej diecie, znaczeniu warzyw i owoców, oraz obalają mity na temat 100% soków i musów owocowo-warzywnych.

Każda szkoła, która przeprowadzi program uzyska Certyfikat.

Wszystkie klasy, w których zostanie przeprowadzony program mogą wziąć również udział w konkursie plastycznym z atrakcyjnymi nagrodami dla szkoły, dzieci oraz prowadzących nauczycieli.