• Projekt „Ach te noce nieprzespane” jest realizowany w naszej szkole od stycznia 2012r. Pomysł  na jego realizację zrodził się w głowie p. dyrektor Ewy Szymczyk kilka miesięcy wcześniej. Uczniowie z klas VI SP i I gimnazjum z entuzjazmem włączyli się w jego urzeczywistnienie.

Po raz pierwszy spotkaliśmy się w nocy z 20 na 21 stycznia 2012r. aby zasmakować w dziedzinie teatralno – dziennikarskiej. Na kolejnych spotkaniach ćwiczyliśmy m.in. zachowanie sceniczne, dykcję, pisaliśmy krótkie scenki, które później były przez nas odgrywane. Zakręcone pozytywnie trenerki panie: Ewa Szymczyk i Barbara Chmielnicka dbały o każdy szczegół przedsięwzięcia: w czasie przerw mogliśmy przekąsić co nieco, popijając sokiem, herbatą lub colą. A po trudach dziennikarsko – aktorskiej pracy większość z nas przechodziła na salę gimnastyczną aby tam pograć w siatkówkę.
            Na koniec „nieprzespanych” – szliśmy spać, aby rano, po śniadaniu, wrócić do domów i z niecierpliwością wyczekiwać następnego spotkania.

I tak, dwa razy w miesiącu, odbywały się nasze nocne „igraszki dziennikarskie”, na których przygotowywaliśmy przedstawienie zatytułowane „Kaganek oświaty”

Ukoronowaniem tej pracy był występ przed wymagającą publicznością z Zawady i okolic,  która przedstawienie przyjęła bardzo przychylnie.

Zachęceni tym sukcesem w tym roku również przygotujemy coś ciekawego i, miejmy nadzieję, śmiesznego.

W noc zimową dwudziestego
            Stycznia bardzo pamiętnego
            Paru fajnych ludzi z klasy
            Szóstej SP, pierwszej gim czasem
            Zeszli się na korytarzu
            Dziennikarską i aktorską
            Wiedzę posiąść bardzo dziarsko
            Jedli dużo, soki pili
            No i fajnie się bawili
            W piłkę grali, nie śpiewali
            W klasach do siódmej pospali
            I do domu poszli z werwą
            I nadzieją w sercu wielką
            Że za dwa tygodnie znowu
            Spotkają się w szkoły progu.